Australasian Championships 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Australasian Championships 1924
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Warehouseman's Cricket Ground
Nawierzchnia Trawiasta
Data 19–26.01.1924
ATP World Tour
Kategoria Wielki Szlem
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Australia James Outram Anderson
Gra podwójna
Australia James Outram Anderson
Australia Norman Brookes
Gra pojedyncza kobiet
Australia Sylvia Lance Harper
Gra podwójna kobiet
Australia Daphne Akhurst Cozens
Australia Sylvia Lance Harper
Gra mieszana
Australia Daphne Akhurst Cozens
Australia James Willard
1923 1925
Strona internetowa

The Australasian Chmapionships 1924tenisowy turniej znany jako wielkoszlemowy Australian Open, który rozegrano w 1924 roku w dniach 19–26 stycznia, na kortach Warehouseman's Cricket Ground w Melbourne.

Była to 17–ta edycja rozgrywek u mężczyzn, a 3–cia u kobiet.

Zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
   Australia James Outram Anderson 8 6 6  
 Australia Cecil Stuart 6 1 2  
   Australia James Outram Anderson 6 6 6  
   Australia Garton Hone 2 3 2  
 Australia G. Dickinson 5 0 4
   Australia Garton Hone 7 6 6  
     Australia James Outram Anderson 6 6 3 5 6
     Australia Richard Schlesinger 3 4 6 7 3
     Australia Ian McInnes 7 3 3 7  
 Australia Richard Schlesinger 5 6 6 9  
   Australia Richard Schlesinger 7 8 6
   Australia Francis Kalms 5 6 0  
 Australia Rupert Wertheim 7 7 1 1 6
   Australia Francis Kalms 5 5 6 6 8  

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

  1 runda Półfinały Finał
   Australia Margaret Molesworth 9 3 6  
 Australia Kathleen Le Messurier 7 6 8  
   Australia Kathleen Le Messurier 2 2  
   Australia Sylvia Lance Harper 6 6  
 Australia Todd 6 4 1
   Australia Sylvia Lance Harper 1 6 6  
     Australia Sylvia Lance Harper 6 3 6
     Australia Esna Boyd 3 6 4
     Australia Esna Boyd 6 6  
 Australia Simpson 1 1  
   Australia Esna Boyd 6 6
   Australia Daphne Akhurst Cozens 1 4  
 Australia V. Mather 1 4
     Australia Daphne Akhurst Cozens 6 6  

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  1 runda Półfinały Finał
                                                   
  1  Australia James Outram Anderson
 Australia Norman Brookes
8 3 6 6  
 Australia C. Buckley
 Australia G. Roberts
6 6 3 2  
  1  Australia James Outram Anderson
 Australia Norman Brookes
6 6 6  
   Australia Timothy Fitchett
 Australia Rupert Wertheim
4 3 4  
 Australia Timothy Fitchett
 Australia Rupert Wertheim
6 7 6
   Australia C. Gurner
 Australia Ronald Thomas
3 5 1  
    1  Australia James Outram Anderson
 Australia Norman Brookes
6 6 6
  2  Australia Pat O’Hara Wood
 Australia Gerald Patterson
2 4 3
   Australia Francis Kalms
 Australia James Willard
4 10 6 6  
 Australia L. Rainey
 Australia Richard Schlesinger
6 8 3 2  
 Australia Francis Kalms
 Australia James Willard
2 6 7 2
  2  Australia Pat O’Hara Wood
 Australia Gerald Patterson
6 8 5 6  
 Australia Rupert Wertheim
 Australia Richard Schlesinger
1 5 1
  2  Australia Pat O’Hara Wood
 Australia Gerald Patterson
6 7 6  

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

Finał
 Australia Daphne Akhurst Cozens
 Australia Sylvia Lance Harper
7 6
 Australia Kathleen Le Messurier
 Australia Meryl O’Hara Wood
5 2

Gra mieszana[edytuj | edytuj kod]

Półfinały   Finał
 Australia Daphne Akhurst Cozens
 Australia James Willard
7 6  
 Australia J. Hope
 Australia Richard Schlesinger
5 2      Australia Daphne Akhurst Cozens
 Australia James Willard
6 6
 Australia Sylvia Lance Harper
 Australia Ian Mc Innes
1 4    Australia Esna Boyd
 Australia Garton Hone
3 4
 Australia Esna Boyd
 Australia Garton Hone
6 6  

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]