Australasian Championships 1925

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Australasian Championships 1925
Miejsce  Australia
Sydney
Obiekt White City Tennis Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 24–31.01.1925
ATP World Tour
Kategoria Wielki Szlem
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Australia James Outram Anderson
Gra podwójna
Australia Pat O’Hara Wood
Australia Gerald Patterson
Gra pojedyncza kobiet
Australia Daphne Akhurst Cozens
Gra podwójna kobiet
Australia Daphne Akhurst Cozens
Australia Sylvia Lance Harper
Gra mieszana
Australia Daphne Akhurst Cozens
Australia James Willard
1924 1926
Strona internetowa

The Australasian Chmapionships 1925tenisowy turniej znany jako wielkoszlemowy Australian Open, który rozegrano w 1925 roku w dniach 24–31 stycznia, na kortach White City Tennis Club w Sydney.

Była to 18–ta edycja rozgrywek u mężczyzn, a 4–ta u kobiet.

Zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Australia Gerald Patterson 6 6 9  
 Australia Aubrey Willard 0 2 7  
  1  Australia Gerald Patterson 6 4 6 6  
  5  Australia Richard Schlesinger 4 6 4 4  
4  Australia Norman Peach 3 2 2
  5  Australia Richard Schlesinger 6 6 6  
    1  Australia Gerald Patterson 9 6 2 3
  2  Australia James Outram Anderson 11 2 6 6
  2  Australia James Outram Anderson 6 6 8  
7  Australia Garton Hone 2 0 6  
2  Australia James Outram Anderson 6 6 6
  3  Australia Pat O’Hara Wood 2 3 3  
3  Australia Pat O’Hara Wood 6 6 6
  6  Australia Francis Kalms 3 2 3  

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

  1 runda Półfinały Finał
   Australia Daphne Akhurst Cozens 6 6  
 Australia J. Watson 1 4  
   Australia Daphne Akhurst Cozens 6 6  
   Australia M. Richardson 1 1  
 Australia M. Richardson 6 1 6
   Australia P. Meaney 4 6 2  
     Australia Daphne Akhurst Cozens 1 8 6
   Australia Esna Boyd 6 6 4
   Australia Esna Boyd 4 6 9  
 Australia Marjorie Cox Crawford 6 0 7  
 Australia Esna Boyd 6 6
   Australia Sylvia Lance Harper 2 3  
 Australia Sylvia Lance Harper 6 6
   Australia Knoblanche 1 1  

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Australia Pat O’Hara Wood
 Australia Gerald Patterson
6 8 6  
 Australia Aubrey Willard
 Australia James Willard
3 6 2  
  1  Australia Pat O’Hara Wood
 Australia Gerald Patterson
6 6 6  
  4  Australia Leslie Baker
 Australia Norman Peach
3 1 2  
4  Australia Leslie Baker
 Australia Norman Peach
6 6 3 6
   Australia K. Poulton
 Australia Richard Schlesinger
3 3 6 4  
    1  Australia Pat O’Hara Wood
 Australia Gerald Patterson
6 8 7
  2  Australia James Outram Anderson
 Australia Francis Kalms
4 6 5
  2  Australia James Outram Anderson
 Australia Francis Kalms
6 6 6  
 Australia Ronald Cummings
 Australia R. Spencer
3 4 4  
2  Australia James Outram Anderson
 Australia Francis Kalms
6 6 6 2
  3  Australia Garton Hone
 Australia Rupert Wertheim
3 4 4  
3  Australia Garton Hone
 Australia Rupert Wertheim
6 10 6
   Australia A. Carmichael
 Australia Jack Crawford
4 8 1  

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

Finał
 Australia Daphne Akhurst Cozens
 Australia Sylvia Lance Harper
6 6
 Australia Esna Boyd
 Australia Kathleen Le Messurier
4 3

Gra mieszana[edytuj | edytuj kod]

Finał
 Australia Daphne Akhurst Cozens
 Australia James Willard
6 6
 Australia Sylvia Lance Harper
 Australia Richard Schlesinger
4 4

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]