Boswell Sisters

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The Boswell Sisters
ilustracja
Pochodzenie Nowy Orlean, USA
Gatunek jazz
Aktywność 1925–1936
Wydawnictwo muzyczne Victor Records
OKeh Records
Brunswick Records
Decca Records
Strona internetowa

The Boswell Sisters − grupa wokalna składająca się z trzech śpiewających sióstr Boswell: Connie (Constance, 3 grudnia 1907 - 11 października 1976), , Vet (Helvetia, 20 maja 1911 - 12 listopada 1988) i Marthy (9 czerwca 1905 - 2 lipca 1958). Martha ponadto w niektórych piosenkach grała na pianinie. Były sławne w latach 30. XX wieku. Jedną z ich piosenek cieszących się wielką popularnością jest utwór Rock and Roll.

The Andrews Sisters sławne w latach 40. przyznały że zaczęły śpiewać we trzy, gdy zobaczyły jeden z występów sióstr Boswell.

Zespół zakończył działalność w roku 1936, przy czym dwie z sióstr - Vet i Martha - rozstały się wówczas z estradą. Connee Boswell (na fotografii pośrodku, od 1940 r. używała zmienionej pisowni imienia) kontynuowała natomiast z powodzeniem karierę solową. Najbardziej znane były piosenki, które śpiewała w duecie z Bingiem Crosby (m. in. Alexander's Ragtime Band i Bob White). Występowała również w filmach muzycznych, pomimo faktu, że od dzieciństwa była niepełnosprawna - używała wózka inwalidzkiego, a śpiewała siedząc lub niekiedy stojąc w aparacie ortopedycznym.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]