Boswell Sisters

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Boswell Sisters
ilustracja
Pochodzenie Nowy Orlean, USA
Gatunek jazz
Aktywność 1925–1936
Wydawnictwo muzyczne Victor Records
OKeh Records
Brunswick Records
Decca Records
Strona internetowa

The Boswell Sisters − grupa wokalna składająca się z trzech śpiewających sióstr Boswell: Connie (Constance, 3 grudnia 1907 - 11 października 1976), , Vet (Helvetia, 20 maja 1911 - 12 listopada 1988) i Marthy (9 czerwca 1905 - 2 lipca 1958). Martha ponadto w niektórych piosenkach grała na pianinie. Były sławne w latach 30. XX wieku. Jedną z ich piosenek cieszących się wielką popularnością jest utwór Rock and Roll.

The Andrews Sisters sławne w latach 40. przyznały że zaczęły śpiewać we trzy, gdy zobaczyły jeden z występów sióstr Boswell.

Zespół zakończył działalność w roku 1936, przy czym dwie z sióstr - Vet i Martha - rozstały się wówczas z estradą. Connee Boswell (na fotografii pierwsza z lewej, od 1940 r. używała zmienionej pisowni imienia) kontynuowała natomiast z powodzeniem karierę solową. Najbardziej znane były piosenki, które śpiewała w duecie z Bingiem Crosby (m. in. Alexander's Ragtime Band i Bob White). Występowała również w filmach muzycznych, pomimo faktu, że od dzieciństwa była niepełnosprawna - używała wózka inwalidzkiego, a śpiewała siedząc lub niekiedy stojąc w aparacie ortopedycznym.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]