CA Technologies

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
CA Technologies
Ilustracja
Państwo  Stany Zjednoczone
Siedziba Nowy Jork
Adres 520 Madison Avenue, New York, NY 10022
Forma prawna Incorporated
Dyrektor Michael P. Gregoire (CEO)
ISIN US12673P1057
brak współrzędnych
Strona internetowa

CA Technologies (wcześniej Computer Associates) – amerykański producent oprogramowania. Jest to trzecia co do wielkości firma software’owa[potrzebny przypis], zatrudniająca w 2016 r. ok. 11,5 tys. pracowników[potrzebny przypis].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Przedsiębiorstwo założył w 1976 r. Charles Wang z trzema wspólnikami. CA miała najbardziej rozbudowaną ofertę oprogramowania na rynku, obejmującą w jej historii ok. 500 produktów, często mających prefiks CA w nazwie. Pierwszym był CA-SORT, program użytkowy dla maszyn mainframe. Pierwszym produktem dla komputerów osobistych był SuperCalc, jeden z pierwszych arkuszy kalkulacyjnych. Firma produkowała w latach 90. pakiet biurowy dla Microsoft Windows, który jednak nie zdobył większego udziału w rynku. Obecnie firma koncentruje się na aplikacjach dla biznesu, m.in. oprogramowaniu do zarządzania tożsamością i dostępem.

Computer Associates rozrastała się w dużej mierze poprzez kupowanie drobniejszych producentów oprogramowania – była pierwszą firmą w swojej kategorii, która przekroczyła miliard dolarów rocznej wartości sprzedaży.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]