Cetelem

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cetelem
Data założenia

1953

Państwo

 Francja

Siedziba

Paryż

Rodzaj banku

bank kredytowy

Zysk netto

734 mln € (2006)

Strona internetowa

Cetelem (Compagnie pour le financement des équipements électro-ménagers) – spółka należąca do BNP Paribas jest pionierem na rynku kredytów konsumpcyjnych (od roku 1953) i na rynku kredytów udzielanych przez Internet (od 1997 roku). Jest numerem 1 we Francji i w Europie kontynentalnej.

Cetelem działa na 4 kontynentach, w 27 krajach, zarządza portfelem ponad 30 milionów klientów i zatrudnia 23 tysiące osób (włączając Grupę LaSer).

Od stycznia 2008 Cetelem i UCB, europejski lider kredytów hipotecznych, połączyli swoje działania i powołali BNP Paribas Personal Finance. Jest to obecnie największy w Europie specjalista w branży kredytów konsumpcyjnych oraz na zakup nieruchomości, który zarządza portfelem kredytowym w wysokości 100 mld euro.

Cetelem w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Cetelem Bank (Cetelem S.A., spółka BNP Paribas) jest drugi pod względem ilości wydanych kart kredytowych na polskim rynku[1], posiada także znaczną pozycję na rynku kredytów konsumpcyjnych. Jest partnerem finansowym np. sieci handlowych, posiada 2 mln klientów. Jest jednym z niewielu banków w Polsce oferującym kredyty w pełni on-line (e-gotówka.pl).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Według Bankier.pl.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]