Cmentarz na Psim Polu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Cmentarz Komunalny Psie Pole we Wrocławiu
Ilustracja
Budynek w którym mieści się kaplica cmentarna i krematorium
Państwo

 Polska

Województwo

 dolnośląskie

Miejscowość

Wrocław

Adres

ul. Kiełczowska 90

Typ cmentarza

komunalny

Stan cmentarza

czynny

Data otwarcia

1996

Zarządca

Gmina Wrocław

Położenie na mapie Wrocławia
Mapa konturowa Wrocławia, blisko prawej krawiędzi nieco u góry znajduje się punkt z opisem „Cmentarz Komunalny Psie Pole we Wrocławiu”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum po lewej na dole znajduje się punkt z opisem „Cmentarz Komunalny Psie Pole we Wrocławiu”
Położenie na mapie województwa dolnośląskiego
Mapa konturowa województwa dolnośląskiego, po prawej nieco u góry znajduje się punkt z opisem „Cmentarz Komunalny Psie Pole we Wrocławiu”
Ziemia51°08′49″N 17°08′59″E/51,146944 17,149722
Strona internetowa

Cmentarz Komunalny Psie Pole – cmentarz we Wrocławiu, założony w 1996 na osiedlu Psie Pole. Ze względu na brzmienie oficjalnej nazwy często nazywany Cmentarzem Kiełczowskim lub Cmentarzem przy ulicy Kiełczowskiej.

Decyzja o budowie nowego cmentarza komunalnego została podjęta ze względu na fakt wyczerpywania się miejsc grzebalnych na dwóch największych tego typu nekropoliach we Wrocławiu: Osobowickim i Grabiszyńskim. Cmentarz na Psim Polu spełnia wymogi stawiane nowoczesnym cmentarzom, jest przystosowany nie tylko do tradycyjnych pochówków ziemnych ale też urnowych, zarówno w ziemi jak i w kolumbariach. Docelowo cmentarz ma mieć powierzchnię 40 ha, w chwili obecnej powierzchnia wynosi 9,4 ha. W skład kompleksu cmentarnego wchodzą także budynki zarządu, dom pogrzebowy i krematorium – jedyne we Wrocławiu.

Znane osoby pochowane na cmentarzu[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Uniwersyteckie zaduszki 2016 — nowy przewodnik. Uniwersytet Wrocławski, 2016-10-22. [dostęp 2017-11-16]. (pol.).