Cmentarz na Psim Polu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cmentarz Komunalny Psie Pole we Wrocławiu
Ilustracja
Budynek w którym mieści się kaplica cmentarna i krematorium
Państwo  Polska
Miejscowość Herb wroclaw.svg Wrocław
Adres ul. Kiełczowska 90
Typ cmentarza komunalny
Stan cmentarza czynny
Data otwarcia 1996
Zarządca Gmina Wrocław
Położenie na mapie Wrocławia
Mapa konturowa Wrocławia, blisko prawej krawiędzi nieco u góry znajduje się punkt z opisem „Cmentarz Komunalny Psie Pole we Wrocławiu”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum po lewej na dole znajduje się punkt z opisem „Cmentarz Komunalny Psie Pole we Wrocławiu”
Położenie na mapie województwa dolnośląskiego
Mapa konturowa województwa dolnośląskiego, po prawej nieco u góry znajduje się punkt z opisem „Cmentarz Komunalny Psie Pole we Wrocławiu”
Ziemia51°08′49″N 17°08′59″E/51,146944 17,149722
Zarząd Cmentarzy Komunalnych we Wrocławiu Strona internetowa

Cmentarz Komunalny Psie Pole – cmentarz we Wrocławiu, założony w 1996 na osiedlu Psie Pole. Ze względu na brzmienie oficjalnej nazwy często nazywany Cmentarzem Kiełczowskim lub Cmentarzem przy ulicy Kiełczowskiej.

Decyzja o budowie nowego cmentarza komunalnego została podjęta ze względu na fakt wyczerpywania się miejsc grzebalnych na dwóch największych tego typu nekropoliach we Wrocławiu: Osobowickim i Grabiszyńskim. Cmentarz na Psim Polu spełnia wymogi stawiane nowoczesnym cmentarzom, jest przystosowany nie tylko do tradycyjnych pochówków ziemnych ale też urnowych, zarówno w ziemi jak i w kolumbariach. Docelowo cmentarz ma mieć powierzchnię 40 ha, w chwili obecnej powierzchnia wynosi 9,4 ha. W skład kompleksu cmentarnego wchodzą także budynki zarządu, dom pogrzebowy i krematorium – jedyne we Wrocławiu.

Znane osoby pochowane na cmentarzu[edytuj | edytuj kod]