Cube 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
 Ten artykuł dotyczy filmu. Zobacz też: artykuł na temat gry komputerowej.
Cube 2
Cube 2: Hypercube
Gatunek thriller,
science-fiction[1]
Rok produkcji 2002
Data premiery 29 lipca 2002
PL: 25 czerwca 2004[2]
Kraj produkcji Kanada
Język angielski
Czas trwania 95 minut
Reżyseria Andrzej Sekuła
Scenariusz Ernie Barbarash, Sean Hood, Lauren McLaughlin
Główne role Kari Matchett,
Grace Lynn Kung
Scenografia Diana Magnus
Montaż Mark Sanders
Produkcja Ernie Barbarash

Cube 2kanadyjski film fabularny (thriller science fiction) z 2002 roku w reżyserii Andrzeja Sekuły[1].

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Jest to kontynuacja (sequel) filmu Cube z 1997 roku. Osiem obcych sobie osób pewnego dnia budzi się w nieznanym sobie miejscu[1]. Nikt z nich nie wie, jak i dlaczego trafił do tajemniczego pomieszczenia, ani jak się z niego wydostać. Niektórzy sądzą, że biorą udział w przerażającym reality show, inni przypuszczają, że są ofiarami zbiorowej halucynacji, jeszcze inni myślą, że zostali porwani dla okupu. Żadna z tych osób nie zna pozostałych. Jednak wszyscy mieli styczność z potężnym konsorcjum zbrojeniowym Izon.

Po pewnym czasie odkrywają, że znajdują się w teserakcie (odpowiedniku sześcianu w czterech wymiarach), gdzie występuje wymieszanie czasoprzestrzeni. Jeżeli chcą przetrwać, muszą rozwiązać tajemnicę tego czterowymiarowego więzienia.

Hipersześcian obfituje w wiele niespodzianek, np. zakłócony jest przepływ czasu powodujący anomalie czasowe. Teserakt najeżony jest ponadto innymi śmiercionośnymi pułapkami. W teserakcie dochodzi do zginania przestrzeni przez 4 wymiar i tym samym przemieszczanie się względem siebie sześciennych pokoi. Powtarzają się też rzeczywistości, na końcu teserakt implodował z powodu zetknięcia się ich w jednym miejscu, co może wytrzymać tylko hiperteserakt (sześcian w 5 wymiarach). Pojawił się też hiperdwudziestoczterościan czterowymiarowy.

Przypisy

  1. a b c Cube 2 (2002) (ang.). IMDb. [dostęp 2014-07-11].
  2. Cube 2 (2002) - Release Info (ang.). IMDb. [dostęp 2014-07-11].