Cube 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Cube 2
Cube 2: Hypercube
Gatunek

thriller
science-fiction[1]

Data premiery

29 lipca 2002
: 25 czerwca 2004[2] (Polska)

Kraj produkcji

Kanada

Język

angielski

Czas trwania

94 min

Reżyseria

Andrzej Sekuła

Scenariusz

Ernie Barbarash
Sean Hood
Lauren McLaughlin

Główne role

Kari Matchett
Grace Lynn Kung

Muzyka

Norman Orenstein

Scenografia

Diana Magnus

Montaż

Mark Sanders

Produkcja

Ernie Barbarash

Wytwórnia

Lions Gate Enterteinment

Poprzednik

Cube

Kontynuacja

Cube Zero

Cube 2 (ang. Cube 2: Hypercube; zapis stylizowany: Cube²: Hypercube) – kanadyjski thriller science fiction z 2002 roku w reżyserii Andrzeja Sekuły[1], jest to druga część trylogii Cube.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Jest to kontynuacja filmu Cube. Osiem obcych sobie osób pewnego dnia budzi się w nieznanym sobie miejscu[1]. Nikt z nich nie wie, jak i dlaczego trafił do tajemniczego pomieszczenia, ani jak się z niego wydostać. Niektórzy sądzą, że biorą udział w przerażającym reality show, inni przypuszczają, że są ofiarami zbiorowej halucynacji, jeszcze inni myślą, że zostali porwani dla okupu. Żadna z tych osób nie zna pozostałych. Jednak wszyscy mieli styczność z potężnym konsorcjum zbrojeniowym o nazwie Izon.

Po pewnym czasie odkrywają, że znajdują się w teserakcie (odpowiedniku sześcianu w czterech wymiarach), gdzie występuje wymieszanie czasoprzestrzeni. Jeżeli chcą przetrwać, muszą rozwiązać tajemnicę tego czterowymiarowego więzienia.

Hipersześcian obfituje w wiele niespodzianek, np. zakłócony jest przepływ czasu powodujący anomalie. Tesserakt najeżony jest ponadto innymi śmiercionośnymi pułapkami. W tesserakcie dochodzi do zaginania przestrzeni przez czwarty wymiar i tym samym przemieszczanie się względem siebie sześciennych pokoi. Powtarzają się też rzeczywistości, na końcu tesserakt implodował z powodu zetknięcia się ich w jednym miejscu, co może wytrzymać tylko hipertesserakt (sześcian w 5 wymiarach). Pojawił się też hiperdwudziestoczterościan czterowymiarowy.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Cube 2 (2002). IMDb. [dostęp 2014-07-11]. (ang.).
  2. Cube 2 (2002) - Release Info. IMDb. [dostęp 2014-07-11]. (ang.).