Ethan Hunt

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Ethan Hunt
Postać z Mission: Impossible
Ilustracja
Pierwsze wystąpienie

Mission: Impossible (1996)

Twórca

David Koepp, Robert Towne, Steven Zaillian

Grany przez

Tom Cruise

Dane biograficzne
Data i miejsce urodzenia

18 czerwca 1964
Madison

Rodzina

małżeństwo: Julia Hunt

Inne informacje
Wiek

53 (2017)

Specjalność

agent rządowy

Ethan Matthew Hunt (ur. 18 czerwca 1964 w Madison) – postać fikcyjna, główny bohater serii Mission: Impossible, agent rządowej jednostki Impossible Mission Force.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Urodził się w 1964 w Madison w stanie Wisconsin. Jego rodzice prawdopodobnie nie żyją.

W pierwszej części zostaje wyznaczony do misji w Pradze mającej na celu zatrzymanie zdrajcy chcącego sprzedać tajne dokumenty. Misji dowodzi Jim Phelps (Jon Voight). Jako jedyny uchodzi z życiem po wykonaniu misji (ginie także Phelps) i musi oczyścić swoje nazwisko bowiem jest podejrzany za śmierć swoich wspólników. Okazuje się, że zdrajcą jest Phelps, który upozorował własną śmierć. Huntowi udaje się oczyścić z zarzutów i ukarać Phelpsa.

W Mission: Impossible II Hunt musi przeszkodzić bioterrorystom w rozprzestrzenieniu groźnego wirusa, którzy chcą zbić majątek na sprzedaży antidotum. I tym razem Hunt wychodzi zwycięsko, dowódca bioterrorystów ginie w walce z agentem. W filmie Hunt ma romans z byłą kryminalistką Nyah Nordolf-Hall (Thandie Newton), ale ich związek nie przetrwał do trzeciego filmu.

W Mission: Impossible III Hunt odchodzi z agencji, gdyż chce wieść spokojne życie z żoną pielęgniarką Julią (Michelle Monaghan). Nie dane mu jest jednak żyć spokojnie. Terrorysta Davien grozi że zabije jego ukochaną. Mimo iż nie obywa się bez tragicznych wypadków, i ta misja kończy się powodzeniem, Davien prawdopodobnie ginie przejechany przez ciężarówkę. Film kończy się miesiącem miodowym Huntów.

W Mission: Impossible – Ghost Protocol Hunt początkowo po utracie żony znajduje się w więzieniu z którego pomagają mu w ucieczce nowa agentka Jane Carter (Paula Patton) i wcześniej Ethanowi już znany Benji Dunn (Simon Pegg). Wkrótce po niektórych wydarzeniach dołącza do nich „sekretarz” William Brandt (Jeremy Renner). Cała czwórka musi przeszkodzić przestępcy Kurtowi Hendricksowi (Mikael Nyqvist) przed wszczęciem protokołu ducha i wystrzeleniu bomby nuklearnej dzięki której mogliby zacząć wojnę.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

  • Ethan Hunt. missionimpossiblefanon.fandom. [dostęp 2021-08-20]. (ang.).