Expander

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Expander – pierwszy w Polsce niezależny doradca finansowy. Obecnie posiada 64 oddziały w całej Polsce oraz sieć doradców mobilnych Expander Private.

Doradcy Expandera pośredniczą w uzyskiwaniu kredytów (mieszkaniowych, oszczędnościowych, konsolidacyjnych, refinansowych, gotówkowych), zakupie produktów inwestycyjnych (funduszy inwestycyjnych, planów oszczędnościowych, lokat strukturyzowanych) oraz produktów ubezpieczeniowych (na życie, majątkowych, od bezrobocia).

Historia[edytuj | edytuj kod]

Expander powstał w 2000 roku jako portal internetowy, który miał pośredniczyć w sprzedaży produktów finansowych. Pierwszym większościowym akcjonariuszem spółki był Softbank. Szybko jednak okazało się, że klienci w Polsce nie byli jeszcze gotowi na sprzedaż produktów finansowych wyłącznie przez internet. W związku z tym Expander zmienił swój model funkcjonowania stając się pierwszą firmą doradztwa finansowego na polskim rynku. Pierwszy oddział Expander został otwarty w grudniu 2001 roku w Warszawie.

W 2003 roku 100% udziałów Expander kupiła spółka GE Investments, należąca do koncernu General Electric. Natomiast w grudniu 2007 roku 60% akcji spółki nabył fundusz Innova Capital. W 2010 roku Innova Capital powiększył swoje udziały do 100%, stając się jedynym właścicielem Expandera. W lipcu 2015 roku Expander zmienił właściciela dołączając do grupy Aviva.

Od listopada 2015 roku prezesem firmy jest Adrian Jarosz. W skład zarządu wchodzą również: Marcin Stencel, Tomasz Lech oraz Szymon Szmejter.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]