Expander

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Expander – pierwszy w Polsce niezależny doradca finansowy. Obecnie posiada 64 oddziały w całej Polsce oraz sieć doradców mobilnych Expander Private.

Doradcy Expandera pośredniczą w uzyskiwaniu kredytów (mieszkaniowych, oszczędnościowych, konsolidacyjnych, refinansowych, gotówkowych), zakupie produktów inwestycyjnych (funduszy inwestycyjnych, planów oszczędnościowych, lokat strukturyzowanych) oraz produktów ubezpieczeniowych (na życie, majątkowych, od bezrobocia).

Historia[edytuj | edytuj kod]

Expander powstał w 2000 jako portal internetowy expander.pl, który miał pośredniczyć w sprzedaży produktów finansowych. Należał do spółki Fin Fin SA, której większościowym akcjonariuszem był Softbank. Profil działalności spółki został dosyć szybko zmieniony. W 2001 Expander stał się niezależnym doradcą finansowym, nastawionym na bezpośredni kontakt z Klientem, oferującym szeroką gamę produktów bankowych i inwestycyjnych. W grudniu 2001 został otwarty pierwszy oddział w Warszawie.

W kolejnym roku nazwa spółki została zmieniona na Expander SA. Na początku 2003 100% akcji Expandera kupił amerykański GE Investments. W styczniu 2004 została zmieniona forma prawna ze spółki akcyjnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz powołano nowy zarząd, najpierw jednoosobowy reprezentowany przez prezes Małgorzatę Zbieradę, powiększony w 2006 o trzy kolejne osoby: Piotra Augustynowicza, Konrada Grabowskiego i Grzegorza Manna.

W grudniu 2007 fundusz Innova Capital, kupił 60% akcji Expandera. Dzięki tej transakcji spółka rozpoczęła nowy etap rozwoju, polegający na ekspansji w środkowej i wschodniej Europie. Jednocześnie utrzymany został dotychczasowy model biznesu oparty na niezależnym doradztwie finansowym.

W sierpniu 2009 Expander powołał nowego prezesa Adama Parfiniewicza. Nowy prezes zmienił struktury firmy oraz rozwijał Expandera w oparciu o cztery filary: silną markę firmy, niezależne i kompleksowe usługi doradztwa finansowego, doświadczonych pracowników, dla których nadrzędnym celem jest satysfakcja klientów, a także ofertę pozwalającą zaspokoić różne potrzeby finansowe na każdym etapie życia. Zarząd Expandera reprezentowany przez prezesa Adama Parfiniewicza wraz Konradem Grabowskim w listopadzie 2009 został powiększony o Daniela Kaliszuka. Od 2011 roku w skład zarządu wchodzą: Adam Parfiniewicz, Daniel Kaliszuk, Marek Szelug i Andrzej Oślizło.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]