Expo Silesia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Expo Silesia
Państwo  Polska
Miejscowość Sosnowiec
Adres ul. Braci Mieroszewskich 124
41-219 Sosnowiec
Ukończenie budowy 10 stycznia 2008
Pierwszy właściciel Expo Silesia Sp. z o.o.
Położenie na mapie Sosnowca
Mapa lokalizacyjna Sosnowca
Expo Silesia
Expo Silesia
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Expo Silesia
Expo Silesia
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Expo Silesia
Expo Silesia
Ziemia50°18′47″N 19°11′58″E/50,313056 19,199444

Centrum targowo-wystawiennicze Expo Silesia zlokalizowane w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze przy ulicy Braci Mieroszewskich 124, to największy tego rodzaju obiekt w aglomeracji śląsko-zagłębiowskej.

Historia działalności[edytuj]

Hale wystawiennicze powstały na terenie upadłej fabryki Silma, gdzie kiedyś powstawały silniki do pralek Frania czy odkurzaczy Zelmer.

Każdego roku w Expo Silesia odbywa się blisko 40 imprez o charakterze targowym, które gromadzą prawie 3 tysiące wystawców i są odwiedzane przez ponad 70 tysięcy gości z kraju i z zagranicy. Zakres realizowanych imprez obejmuje wydarzenia o charakterze masowym, wielkoprzemysłowe, międzynarodowe targi i specjalistyczne wystawy gospodarcze. Lokalizacja oraz charakter organizowanych wydarzeń sprawiają, że Expo Silesia staje się pomostem wymiany biznesowej i technologicznej między Śląskiem, Małopolską, a okręgiem ostrawskim śląsko-morawskiego regionu w Czechach.

Na rok 2013 w obiekcie Expo Silesia zaplanowano ponad 30 wydarzeń o charakterze targowym i konferencyjnym. Część z nich to imprezy organizowane przez zewnętrzne podmioty.

Lokalizacja[edytuj]

Centrum targowe Expo Silesia znajduje się w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze, bezpośrednio przy granicy z miastem Dąbrowa Górnicza. Centrum znajduje się bardzo blisko najważniejszych dróg i węzłów komunikacyjnych województwa śląskiego, w tym:

W pobliżu znajdują się 2 najważniejsze porty lotnicze południowej Polski:

Obiekty wystawiennicze[edytuj]

Centrum aktualnie oferuje swoim wystawcom 13,5 tys. m kw. powierzchni ekspozycyjnej w klimatyzowanym pawilonie, 20 tys. m kw. zewnętrznej powierzchni ekspozycyjnej, parkingi na 1500 samochodów i centrum konferencyjne dla 400 gości, które można dzielić na mniejsze moduły.

Już dziś Expo Silesia jest trzecim centrum wystawienniczym w Polsce[potrzebny przypis]. Aktualnie trwają prace projektowe nad drugim etapem inwestycji. Po jego realizacji obiekt Expo Silesia w Sosnowcu będzie dysponować powierzchnią 43,5 tys. m² w połączonych pawilonach wystawienniczych oraz 30 tys.m² zewnętrznej powierzchni ekspozycyjnej.

Linki zewnętrzne[edytuj]