Expo Silesia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Expo Silesia
Państwo  Polska
Miejscowość Sosnowiec
Adres ul. Braci Mieroszewskich 124
41-219 Sosnowiec
Ukończenie budowy 10 stycznia 2008
Pierwszy właściciel Expo Silesia Sp. z o.o.
Położenie na mapie Sosnowca
Mapa lokalizacyjna Sosnowca
Expo Silesia
Expo Silesia
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Expo Silesia
Expo Silesia
Ziemia 50°18′47″N 19°11′58″E/50,313056 19,199444

Centrum targowo-wystawiennicze Expo Silesia zlokalizowane w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze przy ulicy Braci Mieroszewskich 124, to największy tego rodzaju obiekt w aglomeracji śląsko-zagłębiowskej.

Historia działalności[edytuj]

Hale wystawiennicze powstały na terenie upadłej fabryki Silma, gdzie kiedyś powstawały silniki do pralek Frania czy odkurzaczy Zelmer.

Każdego roku w Expo Silesia odbywa się blisko 40 imprez o charakterze targowym, które gromadzą prawie 3 tysiące wystawców i są odwiedzane przez ponad 70 tysięcy gości z kraju i z zagranicy. Zakres realizowanych imprez obejmuje wydarzenia o charakterze masowym, wielkoprzemysłowe, międzynarodowe targi i specjalistyczne wystawy gospodarcze. Lokalizacja oraz charakter organizowanych wydarzeń sprawiają, że Expo Silesia staje się pomostem wymiany biznesowej i technologicznej między Śląskiem, Małopolską, a okręgiem ostrawskim śląsko-morawskiego regionu w Czechach.

Na rok 2013 w obiekcie Expo Silesia zaplanowano ponad 30 wydarzeń o charakterze targowym i konferencyjnym. Część z nich to imprezy organizowane przez zewnętrzne podmioty.

Lokalizacja[edytuj]

Centrum targowe Expo Silesia znajduje się w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze, bezpośrednio przy granicy z miastem Dąbrowa Górnicza. Centrum znajduje się bardzo blisko najważniejszych dróg i węzłów komunikacyjnych województwa śląskiego, w tym:

W pobliżu znajdują się 2 najważniejsze porty lotnicze południowej Polski:

Obiekty wystawiennicze[edytuj]

Centrum aktualnie oferuje swoim wystawcom 13,5 tys. m kw. powierzchni ekspozycyjnej w klimatyzowanym pawilonie, 20 tys. m kw. zewnętrznej powierzchni ekspozycyjnej, parkingi na 1500 samochodów i centrum konferencyjne dla 400 gości, które można dzielić na mniejsze moduły.

Już dziś Expo Silesia jest trzecim centrum wystawienniczym w Polsce[potrzebny przypis]. Aktualnie trwają prace projektowe nad drugim etapem inwestycji. Po jego realizacji obiekt Expo Silesia w Sosnowcu będzie dysponować powierzchnią 43,5 tys. m² w połączonych pawilonach wystawienniczych oraz 30 tys.m² zewnętrznej powierzchni ekspozycyjnej.

Linki zewnętrzne[edytuj]