Fundacja Kwiaty Polskie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fundacja Kwiaty Polskie
Ilustracja
Państwo  Polska
Siedziba Gdańsk
Data założenia luty 2005
Rodzaj stowarzyszenia OPP
Nr KRS 0000229333
Położenie na mapie Gdańska
Mapa lokalizacyjna Gdańska
Fundacja Kwiaty Polskie
Fundacja Kwiaty Polskie
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Fundacja Kwiaty Polskie
Fundacja Kwiaty Polskie
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa pomorskiego
Fundacja Kwiaty Polskie
Fundacja Kwiaty Polskie
Ziemia54°23′30″N 18°34′40″E/54,391778 18,577833
Strona internetowa

Fundacja Kwiaty Polskiegdańska fundacja zajmująca się działaniami na rzecz osób niepełnosprawnych i pomocą społeczną - rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej z tytułu choroby dzieci lub niewydolności socjalnej.

Fundacja istnieje od lutego 2005. Jej powstanie było formą ujęcia w ramy organizacyjne wieloletniej aktywności pomocowej grupy przyjaciół z trójmiejskiego środowiska małego biznesu. Fundacja od chwili powstania posiada status organizacji pożytku publicznego.

Fundacja jest inicjatorem szeregu przedsięwzięć na rzecz doraźnej i długofalowej pomocy osobom niepełnosprawnym, skrajnie ubogim i niezaradnym życiowo. Od roku 2007 Fundacja skoncentrowała swoja aktywność statutową na pomocy rodzinom z dziećmi dotkniętymi porażeniem mózgowym, dysfunkcją narządów ruchu i cukrzycą. Nadal wspomagane są rodziny o niskim statusie ekonomicznym i socjalnym. Na stałe pod opieką Fundacji znajduje się ponad 200 rodzin. Dla swych podopiecznych FKP zorganizowała – w Jastrzębiej Górze i Gostomiu – wypoczynek letni połączony z rehabilitacją dla 75 dzieci z różnymi dysfunkcjami. Podopieczni Fundacji uczestniczą w cyklicznych weekendowych wyjazdach terapeutyczno-rehabilitacyjnych do nadmorskich miejscowości wypoczynkowych.

W przeszłości Fundacja Kwiaty Polskie była edytorem poradników dla ludzi bezdomnych i bezrobotnych. Na terenie 10. największych w Polsce dworców kolejowych FKP kolportowała ulotki informacyjne o formach pomocowych na rzecz ludzi bezdomnych. Fundacja uruchomiła alarmowy telefon informacyjny dla ludzi bezdomnych. Fundacja jest inicjatorem projektu "Imienna Karta Usług Socjalnych" dla ludzi bezdomnych. Realizacja tego projektu miała miejsce na przełomie listopada i grudnia 2005 roku. Celem tego przedsięwzięcia było zebranie dokładnych danych statystycznych o bezdomnych w regionie w porównawczym odniesieniu do skali ogólnopolskiej. Pod patronatem Fundacji, w okresie przedświątecznym pod hasłem "Bank chleba", organizowane są zbiórki i dystrybucja artykułów żywnościowych z przeznaczeniem dla najuboższych mieszkańców Trójmiasta.

Laur Stokrotek Dobroci[edytuj | edytuj kod]

Laur Stokrotek Dobroci to honorowe wyróżnienie, które ustanowiła Fundacja Kwiaty Polskie, nadając je decyzją swej kapituły osobom szczególnie zasłużonym w dziele pomocy ludziom pozostającym w trudnym położeniu. Dotychczas Laur Stokrotek Dobroci otrzymali:

Laurem Stokrotek Dobroci wyróżniane są także organizacje i stowarzyszenia, których aktywność statutowa jest tożsama z profilem działalności Fundacji Kwiaty Polskie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]