HbbTV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) - zatwierdzony przez ETSI standard telewizji hybrydowej, łączący tradycyjną emisję sygnałów telewizyjnych z multimedialnymi treściami dostarczanymi za pomocą szerokopasmowego łącza do internetu. Rozwojem i promowaniem standardu zajmuje się Konsorcjum HbbTV. Rozwój telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV zainicjował w Polsce Paweł Tutka podczas konferencji aplikacje.tv, która odbyła się 13 marca 2012 roku w warszawskim hotelu Marriott.

Pierwsze publicznie dostępne testy HbbTV w Polsce były dostępne na kanale TVN HD emitowanym za pośrednictwem DVB-T z nadajnika PKiN w Warszawie. Komercyjne aplikacje HbbTV zostały udostępnione przez Telewizję Polską w 2012 roku. Serwisy HbbTV emitowane są na kanałach należących do Telewizji Polskiej, Grupy ZPR (Eska TV, Fokus TV, Polo TV), Stopklatka TV oraz TVS.[1].

Cel[edytuj]

HbbTV ma na celu zharmonizowanie naturalnego sposobu nadawania treści przez emisję sygnałów telewizyjnych z multimedialnymi treściami dostarczanymi za pomocą szerokopasmowego łącza do internetu dostarczanych do końcowego konsumenta za pomocą telewizorów i set-top-boxów.


Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy