Imation

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Imation corporation
Państwo  Stany Zjednoczone
Siedziba Oakdale
Data założenia 1996
Forma prawna Spółka akcyjna
Zatrudnienie 2 070 osób (2006)
brak współrzędnych
Strona internetowa

Imation Corporation (NYSE: IMN; międzynarodowa korporacja z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, zajmująca się przede wszystkim badaniami naukowymi w zakresie elektroniki cyfrowej oraz produkcją nośników cyfrowego przechowywania danych.

Spółka powstała 1 lipca 1996[1] w Maplewood w wyniku wyodrębnienia się z 3M. Dział tej firmy, zajmujący się cyfrowym przechowywaniem danych i nośnikami filmowymi, został wydzielony (spin off), co dało początek nowej firmie - Imation Corporation, która wkrótce sprzedała oddział zajmujący się medycznymi nośnikami filmowymi i lampami rentgenowskimi oraz akcesoriami fotograficznymi, koncentrując swoją uwagę na technologiach cyfrowego przechowywania danych. Nazwa przedsiębiorstwa ma źródło w trzech słowach: imaging (obrazowanie, odwzorowanie), information (informacja) oraz imagination (wyobraźnia) [1].

Płyta CD-R oraz pamięć USB firmy Imation.

Od dłuższego czasu przedsiębiorstwo bardzo prężnie działa w segmencie zarządzania marką. W styczniu 2006 nabyło od Hanny Holdings (Hongkong) za 330 mln usd markę Memorex, a w lutym 2007 podpisało długoterminową umowę licencyjną dotyczącą marki firmy TDK - TDK Life on Record (nośniki cyfrowe). Połączenie marek Imation, Memorex oraz TDK Life on Record dało przedsiębiorstwu z Minnesoty pozycję lidera na globalnym rynku sprzedaży płyt CD-R oraz DVD. Imation jest również światowym liderem na rynku pamięci flash.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]