JC Chasez

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
JC Chasez
Ilustracja
Imię i nazwisko Joshua Scott Chasez
Data i miejsce urodzenia 8 sierpnia 1976 r.
Bowie, stan Maryland
Typ głosu tenor
Gatunki Pop, dance-pop, soul, R&B, pop rock
Zawód piosenkarz, aktor, producent muzyczny, autor
Aktywność od 1996
Powiązania *NSYNC, Justin Timberlake, Christina Aguilera
Zespoły
*NSYNC (1995-2002)

Joshua Scott Chasez (ur. 8 sierpnia 1976 roku w Bowie, w stanie Maryland) – amerykański piosenkarz, autor tekstów piosenek, producent muzyczny i aktor, znany jako JC Chasez, jeden z głównych wokalistów w byłym boysbandzie *NSYNC. W dniu 24 lutego 2004 roku wydał swój debiutancki album solowy pt. Schizophrenic i zaczął pisać i produkować muzykę dla takich zespołów jak Girls Aloud, Backstreet Boys czy Basement Jaxx.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Kiedy miał pięć miesięcy, jego biologiczna matka powierzyła go pod opiekę Roya i Karen Chasez[1], w nadziei, że będą w stanie zapewnić mu edukację i stabilną rodzinę[2]. Dorastał z młodszą siostrą Heather i młodszym bratem Tylera w Bowie, w stanie Maryland[3]. Uczęszczał do szkoły średniej Belair Junior High School, a następnie do Bowie High School. Jego przybrana matka przeczytać artykuł w Washington Post o castingu do programu dla dzieci Disneya Klub Myszki Miki (The Mickey Mouse Club), gdzie wystąpił w czwartym sezonie i pozostał aż do ostatniego odcinka, emitowanego w 1994 roku. Podczas realizacji programu Myszkieterzy (Mouseketeer) zaprzyjaźnił się z Justinem Timberlake.

Był jurorem programu America's Best Dance Crew.

Spotykał się z przez pięć lat z Nikki DeLoach, Bobbie Thomas (1999-2001) oraz aktorkami: Tarą Reid, Evą Longorią (2004-2005) i Emmanuelle Chriqui. Na początku 2008 roku Chasez musiał rozwiać pogłoski o związku z przyjacielem i aktorem Chace'm Crawfordem, mówiąc: "Sprawa jest prosta, mogę mieć przyjaciół-facetów[4]."

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]