Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Japonia
Kod MKOl JPN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994
Lillehammer
Chorąży Reiichi Mikata
Liczba zawodników 59 w 11 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 11.
Złoto
1
Srebro
2
Brąz
2
Razem
5

Japonię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 reprezentowało 59 zawodników: czterdziestu trzech mężczyzn i szesnaście kobiet. Był to piętnasty start reprezentacji Japonii na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Medaliści[edytuj]

Medal Imię i nazwisko Dyscyplina Konkurencja
Gold medal icon.svg Takanori Kono
Masashi Abe
Kenji Ogiwara
Kombinacja norweska Drużynowy mężczyzn
Silver medal icon.svg Takanori Kono Kombinacja norweska Indywidualny mężczyzn
Silver medal icon.svg Jin’ya Nishikata
Takanobu Okabe
Noriaki Kasai
Masahiko Harada
Skoki narciarskie Drużynowy mężczyzn – skocznia duża (K120)
Bronze medal icon.svg Manabu Horii Łyżwiarstwo szybkie Bieg na 500 m mężczyzn
Bronze medal icon.svg Hiromi Yamamoto Łyżwiarstwo szybkie Bieg na 5000 m kobiet

Skład reprezentacji[edytuj]

Narciarstwo alpejskie[edytuj]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig 1 Wyścig 2 Suma
Czas Czas Czas Miejsce
Kiminobu Kimura Supergigant 1:36.38 33
Kiminobu Kimura Slalom gigant 1:31.86 1:26.64 2:58.50 26
Gaku Hirasawa Slalom Nie ukończył Nie ukończył
Takuya Ishioka 1:05.94 1:04.40 2:10.34 19
Kiminobu Kimura 1:05.26 1:02.71 2:07.97 18
Tetsuya Okabe 1:03.98 Nie ukończył Nie ukończył

Kombinacja mężczyzn

Zawodnik Zjazd Slalom Suma
Czas Czas 1 Czas 2 Łączny czas Miejsce
Kiminobu Kimura 1:41.73 51.45 Nie ukończył Nie ukończył
Takuya Ishioka 1:40.55 Nie ukończył Nie ukończył
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Wyścig 1 Wyścig 2 Suma
Czas Czas Czas Miejsce
Emi Kawabata Zjazd 1:38.29 21
Emi Kawabata Supergigant 1:23.90 24

Kombinacja kobiet

Zawodniczka Zjazd Slalom Suma
Czas Czas 1 Czas 2 Łączny czas Miejsce
Emi Kawabata 1:29.00 56.50 52.72 3:18.22 17

Biathlon[edytuj]

Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Pudła Czas Miejsce
Sprint na 10 km Misao Kodate 3 31:40.2 42
Konkurencja Zawodnik Czas Pudła Skorygowany czas Miejsce
Bieg na 20 km Misao Kodate 58:34.6 7 1'05:34.6 62
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Pudła Czas Miejsce
Sprint na 7,5 km Yoshiko Honda-Mikami 2 28:37.3 44
Konkurencja Zawodniczka Czas Pudła Skorygowany czas Miejsce
Bieg na 15 km Yoshiko Honda-Mikami 54:00.5 6 1'00:00.5 54

Bobsleje[edytuj]

Osada Zawodnicy Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Suma
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
JPN-1 Toshio Wakita
Takashi Ohori
Dwójki 53.43 20 53.51 16 53.47 18 53.69 18 3:34.10 19
JPN-2 Naomi Takewaki
Hiroshi Suzuki
Dwójki 53.08 16 53.72 22 53.47 18 53.73 19 3:34.00 18
Osada Zawodnicy Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Suma
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
JPN-1 Naomi Takewaki
Hiroyuki Oshima
Hiroshi Suzuki
Takashi Ohori
Czwórki 52.56 21 52.83 23 52.55 12 52.73 16 3:30.67 18

Biegi narciarskie[edytuj]

Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Wyścig
Czas Miejsce
Bieg na 10 km stylem klasycznym Masaaki Kozu 28:20.2 72
Hiroyuki Imai 26:48.8 40
Mitsuo Horigome 26:36.2 31
Kazunari Sasaki 26:12.1 25
Bieg pościgowy na 15 km stylem dowolnym Masaaki Kozu 43:30.1 54
Hiroyuki Imai 41:59.8 42
Mitsuo Horigome 40:47.0 27
Kazunari Sasaki 39:40.5 18
Bieg na 30 km stylem dowolnym Kazutoshi Nagahama 1'22:24.9 48
Kazunari Sasaki 1'20:52.1 39
Hiroyuki Imai 1'18:03.7 20
Mitsuo Horigome 1'17:49.4 19
Bieg na 50 km stylem klasycznym Kazutoshi Nagahama 2'22:30.2 48
Hiroyuki Imai 2'17:55.2 28
Kazunari Sasaki 2'16:51.7 24
Sztafeta mężczyzn 4 x 10 km
Zawodnicy Wyścig
Czas Miejsce
Hiroyuki Imai
Kazutoshi Nagahama
Kazunari Sasaki
Masaaki Kozu
1'49:42.1 14
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Wyścig
Cza Miejsce
Bieg na 5 km stylem klasycznym Sumiko Yokoyama 16:30.5 50
Fumiko Aoki 15:41.9 26
Bieg pościgowy na 10 km stylem dowolnym Sumiko Yokoyama 32:48.0 36
Fumiko Aoki 30:00.4 16
Bieg na 15 km stylem dowolnym Sumiko Yokoyama 46:00.4 36
Fumiko Aoki 43:01.4 11
Bieg na 30 km stylem klasycznym Sumiko Yokoyama 1'37:14.7 45
Fumiko Aoki 1'32:22.3 26

Łyżwiarstwo figurowe[edytuj]

Mężczyźni
Zawodnik SP FS TFP Miejsce
Fumihiro Oikawa 21 22 32.5 22
Masakazu Kagiyama 11 11 16.5 12
Kobiety
Zawodniczka SP FS TFP Miejsce
Rena Inoue 19 18 27.0 18
Yuka Sato 7 5 8.5 5

Narciarstwo dowolne[edytuj]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacja Finał
Czas Punkty Miejsce Czas Punkty Miejsce
Gota Miura Moguls 26.49 20.15 27 Nie zakwalifikował się
Hiroshi Machii Aerials 153.53 20 Nie zakwalifikował się
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacja Finał
Czas Punkty Miejsce Czas Punkty Miejsce
Tae Satoya Jazda na muldach 30.42 23.32 10 Q 30.06 23.18 11

Saneczkarstwo[edytuj]

Mężczyźni
Zawodnik Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Suma
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Atsushi Sasaki 52.460 29 52.661 30 52.241 27 52.434 27 3:29.796 28
Yuji Sasaki 51.970 24 52.279 26 52.286 28 51.943 24 3:28.478 25
Kazuhiko Takamatsu 51.658 22 51.471 19 51.782 23 52.192 25 3:27.103 22

Dwójki mężczyzn

Zawodnicy Ślizg 1 Ślizg 2 Suma
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Atsushi Sasaki
Yuji Sasaki
50.782 18 49.342 15 1:40.124 18

Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj]

Indywidualny mężczyzn

Konkurencje:

  • Skoki narciarskie – normalna skocznia
  • Biegi narciarskie – bieg na 15 km
Zawodnik Konkurencja Skoki narciarskie Biegi narciarskie Suma
Punkty Miejsce
Masashi Abe Indywidualny 207.0 14 43:21.7 10
Junichi Kogawa 220.5 8 45:33.8 19
Kenji Ogiwara 231.0 6 41:16.7 4
Takanori Kono 239.5 4 40:25.4 Silver medal icon.svg

Drużynowy mężczyzn

Konkurencje:

  • Skoki narciarskie – normalna skocznia
  • Biegi narciarskie – Bieg na 10 km
Zawodnicy Skoki narciarskie Biegi narciarskie Suma
Punkty Miejsce
Takanori Kono
Kenji Ogiwara
Masashi Abe
733.5 1 1'22:51.8 Gold medal icon.svg

Short track[edytuj]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Finałowe miejsce
Jun Uematsu Bieg na 500 m 44.50 2 Q 44.20 4 Nie zakwalifikował się
Satoru Terao 44.88 2 Q 44.27 3 Nie zakwalifikował się
Satoru Terao Bieg na 1000 m 1:31.11 1 Q 1:29.64 2 Q 1:43.58 4 QB 1:33.39 6
Jun Uematsu 1:32.67 3 Nie zakwalifikował się
Yuichi Akasaka
Tatsuyoshi Ishihara
Satoru Terao
Jun Uematsu
Sztafeta 5000 m 7:15.85 3 QB 7:19.11 5
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Finałowe miejsce
Ayako Tsubaki Bieg na 500 m 48.49 1 Q 47.51 3 Nie zakwalifikowała się
Ayako Tsubaki 1000 m 1:39.31 1 Q 1:39.12 3 Nie zakwalifikowała się

Ski jumping pictogram.svg Skoki narciarskie[edytuj]

Zawodnik Konkurencja Skok 1 Skok 2 Suma
Odległość Nota Odległość Nota Nota Miejsce
Masahiko Harada Skocznia normalna 92.0 120.5 54.5 5.0 125.5 55
Takanobu Okabe 95.0 125.5 95.5 126.5 252.0 9
Jin’ya Nishikata 99.0 130.0 94.0 123.0 253.0 8
Noriaki Kasai 98.0 134.5 93.0 124.5 259.0 5
Noriaki Kasai Skocznia duża 110.0 99.0 109.5 97.1 196.1 14
Takanobu Okabe 117.0 110.6 128.0 132.9 243.5 4
Jin’ya Nishikata 123.5 120.8 110.0 97.5 218.3 8
Masahiko Harada 122.0 121.1 101.0 78.8 199.9 13
Drużynowy mężczyzn – Skocznia duża
Zawodnicy Wynik
Nota Miejsce
Takanobu Okabe
Jin’ya Nishikata
Noriaki Kasai
Masahiko Harada
956.9 Silver medal icon.svg

Łyżwiarstwo szybkie[edytuj]

Mężczyźni
Konkurencja Zawodnik Wyścig
Czas Miejsce
Bieg na 500 m Yasunori Miyabe 36.72 9
Junichi Inoue 36.63 6
Hiroyasu Shimizu 36.60 5
Manabu Horii 36.53 Bronze medal icon.svg
Bieg na 1000 m Hiroyasu Smihizu 1:15.01 19
Yukinori Miyabe 1:14.28 14
Toshiyuki Kuroiwa 1:13.95 11
Junichi Inoue 1:13.75 8
Bieg na 1500 m Toshihiko Itokawa 1:56.67 27
Yukinori Miyabe 1:55.56 21
Toru Aoyanagi 1:54.85 15
Bieg na 5000 m Toru Aoyanagi 6:59.88 24
Kazuhiro Sato 6:54.83 13
Toshihiko Itokawa 6:49.36 6
Bieg na 10 000 m Kazuhiro Sato 14:18.44 13
Toshihiko Itokawa 14:17.00 11
Kobiety
Konkurencja Zawodniczka Wyścig
Czas Miejsce
Bieg na 500 m Mayumi Yamamoto 41.20 25
Shiho Kusunose 40.94 18
Tomomi Okazaki 40.55 14
Kyoko Shimazaki 40.26 10
Bieg na 1000 m Mayumi Yamamoto 1:23.15 27
Seiko Hashimoto 1:22.31 21
Kyoko Shimazaki 1:21.96 18
Shiho Kusunose 1:20.37 6
Bieg na 1500 m Maki Tabata 2:06.79 16
Hiromi Yamamoto 2:06.54 15
Shiho Kusunose 2:06.20 13
Seiko Hashimoto 2:04.98 9
Bieg na 3000 m Miki Ogasawara 4:25.27 10
Hiromi Yamamoto 4:22.37 7
Seiko Hashimoto 4:21.07 6
Bieg na 5000 m Miki Ogasawara 7:30.47 9
Seiko Hashimoto 7:29.79 8
Hiromi Yamamoto 7:19.68 Bronze medal icon.svg

Bibliografia[edytuj]