Justin Frankel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Justin Frankel (ur. 1978 w Sedona w Arizonie w USA), programista komputerowy, znany głównie jako jeden z twórców Winampa i aplikacji P2P Gnutella.

Winamp został za kolosalną sumę sprzedany AOL w najlepszym okresie hossy internetowej, zaś Frankel następnie przez pewien czas pracował dla AOL, jednak z powodu różnicy zdań (szczególnie dotyczącej oprogramowania p2p takiego jak Gnutella, którego rozwijanie było niezgodne z polityką tej firmy) wkrótce odszedł z firmy, by zająć się nowymi projektami.

Najnowszym dzieckiem Frankela jest wielośladowy edytor audio / midi (sekwencer) noszący nazwę Reaper. Początkowo stworzony jako tańsza kopia Sony Vegas szybko ewoluował w kierunku hybrydy łączącej w sobie zalety wielu programów a nawet zawierającej zupełnie nowe funkcje, nie spotykane w innych programach. Już po kilku miesiącach od momentu wprowadzenia na rynek pierwszej wersji, ze względu na możliwości i cenę Reaper stał się poważnym konkurentem dla największych firm produkujących muzyczne oprogramowanie, a firma Steinberg (producent Cubase i Nuendo) w reakcji na głosy użytkowników postanowiła wypuścić własną kopię Reapera o nazwie Sequel.

Zobacz też[edytuj]