Konradowo (jezioro)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Konradowo
Strzegomino
Położenie
Państwo

 Polska

Region

Wysoczyzna Polanowska

Wysokość lustra

51 m n.p.m.

Morfometria
Powierzchnia

100 ha

Wymiary
• max długość


5 km

Objętość

5,1 tys. m³

Hydrologia
Rzeki zasilające

Słupia

Rzeki wypływające

Słupia

Położenie na mapie gminy Kołczygłowy
Mapa konturowa gminy Kołczygłowy, blisko górnej krawiędzi znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Konradowo”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry nieco na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Konradowo”
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa konturowa województwa pomorskiego, po lewej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Konradowo”
Położenie na mapie powiatu bytowskiego
Mapa konturowa powiatu bytowskiego, u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Konradowo”
Ziemia54°18′41″N 17°14′33″E/54,311389 17,242500

Konradowo (także Strzegomino, d. Jezioro koło PGR Niemcewo[1]) (kaszb. Kònradowò) – jezioro[2] retencyjne na rzece Słupi w Polsce położone na obszarze Wysoczyzny Polanowskiej w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim, na terenie gminy Kołczygłowy. Zbiornik o długości 5 kilometrów i ogólnej powierzchni 100 ha[3] został utworzony w latach 1923-1924 w pobliżu Strzegomina i obejmuje 5,1 miliona m³ wody[potrzebny przypis]. Lustro wody znajduje się na wysokości 51 m n.p.m.[4]. Zbiornik spełnia funkcje energetyczne (elektrownia wodna "Strzegomino" o mocy 2,4 MW[3]) i rekreacyjno-turystyczne (szlak turystycznych spływów kajakowych rzeką Słupią).

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]