Krąg (jezioro w województwie pomorskim)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Krąg
Położenie
Państwo

 Polska

Region

Równina Tucholska

Wysokość lustra

120,8 m n.p.m.

Morfometria
Powierzchnia

1,48 km²

Wymiary
• max długość
• max szerokość


1,8 km
1,4 km

Głębokość
• średnia
• maksymalna


0,7 m
2 m

Objętość

1070 km³

Hydrologia
Rodzaj jeziora

wytopiskowe

Położenie na mapie gminy Stara Kiszewa
Mapa konturowa gminy Stara Kiszewa, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Krąg”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Krąg”
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa konturowa województwa pomorskiego, blisko centrum na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Krąg”
Położenie na mapie powiatu kościerskiego
Mapa konturowa powiatu kościerskiego, blisko centrum po prawej na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Krąg”
Ziemia53°58′44,4″N 18°06′07,0″E/53,979000 18,101944

Krągprzepływowe jezioro wytopiskowe na Równinie Tucholskiej w kompleksie leśnym Borów Tucholskich, w gminie Stara Kiszewa, powiat kościerski, województwo pomorskie („Obszar Chroniony Krajobrazu Doliny Wierzycy”) na wysokości 120,8 m n.p.m. Akwen jeziora jest połączony wąskimi strugami z systemem wodnym dorzecza Wierzycy i z jeziorem Kozielnia. Charakteryzuje się niskimi brzegami zupełnie porośniętymi trzciną i sitowiem. Wschodnia zatoka przekształciła się w torfowisko chronione w ramach rezerwatu przyrody Mechowisko Krąg. Jezioro Krąg jest ostoją ptactwa wodnego. Powierzchnia całkowita: 148,4 ha, maksymalna głębokość: 2 m.[potrzebny przypis]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]