Przejdź do zawartości

Krzyk 4

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Krzyk 4
Scream 4
Ilustracja
Gatunek

horror, slasher

Data premiery

15 kwietnia 2011

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

111 minut

Reżyseria

Wes Craven

Scenariusz

Kevin Williamson

Główne role

David Arquette
Neve Campbell
Courteney Cox
Emma Roberts
Hayden Panettiere

Muzyka

Marco Beltrami

Zdjęcia

Peter Deming

Scenografia

Adam Stockhausen

Montaż

Peter McNulty

Wytwórnia

Dimension Films
Corvus Corax Productions
Outerbanks Entertainment
Midnight Entertainment

Dystrybucja

Dimension Films

Budżet

40,000,000$ (przewidywany)

Poprzednik

Krzyk 3 (2000)

Kontynuacja

Krzyk 5 (2022)

Strona internetowa

Krzyk 4 (ang. Scream 4, SCRE4M) – slasher oraz czwarta odsłona serii „Krzyk”. Reżyserem filmu został Wes Craven, a scenarzystą Kevin Williamson, znany jako autor Krzyku i Krzyku 2.

Początkowo seria miała być trylogią, ale po dziesięciu latach Bob Weinstein ogłosił, że czas pomiędzy trzecią i czwartą częścią był poświęcony dla innego filmu. Nowa odsłona Krzyku będzie pierwszym filmem z nowej trylogii, na czas kręcenia której podpisano kontrakt zarówno z Cravenem, jak i Williamsonem. Zdjęcia rozpoczęły się w okolicach Ann Arbor w stanie Michigan w dniu 28 czerwca 2010, a zakończyły 24 września 2010. Film miał swoją światową premierę 11 kwietnia 2011 roku.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Akcja czwartej części rozpoczyna się dziesięć lat po zakończeniu tej znanej z poprzedniej części. Sidney Prescott, obecnie została autorką poradnika i wyruszyła w trasę promującą jej nową książkę – ostatnim przystankiem trasy promocyjnej jest jej rodzinne miasto Woodsboro. Po powrocie do domu szybko nawiązuje kontakt z szeryfem Deweyem i Gale, którzy są teraz w związku małżeńskim, jak również ze swoją kuzynką Jill i ciotką Kate. Niestety, powrót Sidney nie jest zbyt szczęśliwy, razem z nią w mieście pojawił się również Ghostface, przez co Sidney, Gale, i Dewey, Jill i jej przyjaciele oraz całe miasto Woodsboro znalazło się w niebezpieczeństwie.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]