LM.C

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
LM.C
Rok założenia 2003
Pochodzenie Japonia
Gatunek electro rock[1]
j-rock
Wydawnictwo muzyczne Pony Canyon
Obecni członkowie
Maya
Aiji
Strona internetowa

LM.C (skrót od Lovely-Mocochang.com) to japoński zespół visual kei, grający mieszaninę rocka i elektronicznego popu, w skład którego wchodzi dwóch liderów – Maya i Aiji, oraz członkowie wspomagający grupę.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

LM.C zostało założone przez Mayę, który wcześniej był wspomagającym gitarzystą japońskiego muzyka Miyavi'ego oraz gitarzystą w swoim własnym zespole The Sinners. W czasie przerw w graniu z Miyavi'm Maya oraz inni wspomagający członkowie piosenkarza grali nieduże koncerty na żywo jako LM.C. Niedługo przyłączył się również do nich Aiji, ówczesny członek Pierrot.

Po tym, jak Maya opuścił zespół Miyavi'ego, a Aiji grupę Pierrot, w grudniu 2006, po podpisaniu umowy z wytwórnią Pony Canyon, zadebiutowali, wypuszczając dwa single: "Trailers (Gold)" i "Trailers (Silver)". Fani Mayi byli zaskoczeni tym, iż wcześniejszy gitarzysta odłożył na bok instrument i zaczął pełnić rolę wokalisty.

Wraz z rozpoczęciem się roku 2007 grupa wypuściła na rynek trzeci singiel, "OH MY JULIET.", który był motywem końcowym w anime Red Garden. 7 marca ukazał się ich pierwszy minialbum, "GLITTER LOUD BOX".

W czerwcu 2007 roku pojawiła się czwarta piosenka LM.C pt. "BOYS & GIRLS", która była openingiem do anime Reborn!.

Kolejnymi singlami wypuszczonymi w 2007 roku były "LIAR LIAR", "Sentimental PIGgy Romance" oraz "Bell the CAT".

2008 rok przyniósł ze sobą wypuszczenie zimą singla "JOHN" oraz latem singla "88", który był kolejnym motywem początkowym anime Reborn!. W tym czasie LM.C zadebiutowało też w Ameryce Północnej, występując 3 lipca na Anime Expo's "Battle of the Bands", a następnie na koncertach 5 lipca w Los Angeles i Kalifornii. Również w lipcu LM.C wykonało swój pierwszy "hallowy" koncert w C.C. Lemon Hall. Bilety na ten show zostały wyprzedane już po dwóch minutach po ich wypuszczeniu. Na zakończenie lipca zespół został zaproszony do występu na "FORMOZ festival", który miał miejsce na Tajwanie.

W listopadzie zostały jednocześnie wydane dwa albumy zespołu, “SUPER GLITTER LOUD BOX” i “GIMMICAL☆IMPACT!!”. Krążki można było otrzymać w najważniejszych sklepach muzycznych, w różnych państwach tego samego dnia, lecz prawdopodobnie z różnymi datami wydania, w zależności od kraju.

16 listopada 2008 roku zespół rozpoczął swoją pierwszą międzynarodową trasę koncertową “LM.C TOUR ‘08-‘09”. Plan trasy obejmuje koncerty w Ameryce Południowej, Europie i Azji, w sumie 34 występy w 12 krajach.

Członkowie zespołu[edytuj | edytuj kod]

Członkowie wspomagający[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy i minialbumy[edytuj | edytuj kod]

Single[edytuj | edytuj kod]

DVD[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]