La Flèche Wallonne 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
kolarstwo szosowe La Flèche Wallonne 2018
2017 2019
ilustracja
Data 18 kwietnia 2018
Dystans 198,5 km
Czas zwycięzcy 4h 53' 37"
Zgłoszenia 175 kolarzy
Ukończyło wyścig 107 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce Francja Julian Alaphilippe
Drugie miejsce Hiszpania Alejandro Valverde
Trzecie miejsce Belgia Jelle Vanendert
Oficjalna strona WWW

82. edycja wyścigu kolarskiego La Flèche Wallonne odbyła się 18 kwietnia 2018 i liczyła 198,5 km. Start wyścigu miał miejsce w Seraing, a meta w Mur de Huy. Wyścig figurował w rankingu światowym UCI World Tour 2018.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Na starcie wyścigu stanęło 25 ekip. Wśród nich znalazło się wszystkie osiemnaście ekip UCI World Tour oraz siedem innych zaproszonych przez organizatorów.

Numery Kod Drużyna
1-7 MOV Hiszpania Movistar Team
11-17 UAE Zjednoczone Emiraty Arabskie UAE Team Emirates
21-27 BMC Stany Zjednoczone BMC Racing Team
31-37 SKY Wielka Brytania Team Sky
41-47 MTS Australia Mitchelton-Scott
51-57 FVC Francja Fortuneo–Samsic
61-67 GFC Francja Groupama–FDJ
71-77 EFD Stany Zjednoczone EF Education First–Drapac
81-87 TBM Bahrajn Bahrain-Merida
91-97 ALM Francja Ag2r-La Mondiale
101-107 TLJ Holandia Team LottoNL-Jumbo
111-117 BOH Niemcy Bora-Hansgrohe
121-127 LTS Belgia Lotto Soudal
Numery Kod Drużyna
131-137 AST Kazachstan Astana Pro Team
141-147 KAT Szwajcaria Team Katusha-Alpecin
151-157 DDD Południowa Afryka Dimension Data
161-167 SUN Niemcy Team Sunweb
171-177 TFS Stany Zjednoczone Trek-Segafredo
181-187 QST Belgia Quick-Step Floors
191-197 WGG Belgia Wanty-Groupe Gobert
201-207 SVB Belgia Sport Vlaanderen–Baloise
211-217 COF Francja Cofidis
221-227 WVA Belgia WB Aqua Protect Veranclassic
231-237 DMP Francja Delko-Marseille Provence KTM
241-247 VCC Francja Vital Concept

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

M-ce Imię i nazwisko Kraj Drużyna Czas
1. Julian Alaphilippe  Francja Quick-Step Floors 4h 53' 37"
2. Alejandro Valverde  Hiszpania Movistar Team + 4"
3. Jelle Vanendert  Belgia Lotto Soudal + 6"
4. Roman Kreuziger  Czechy Mitchelton-Scott + 6"
5. Michael Matthews  Australia Team Sunweb + 6"
6. Bauke Mollema  Holandia Trek-Segafredo + 6"
7. Tim Wellens  Belgia Lotto Soudal + 6"
8. Maximilian Schachmann  Niemcy Quick-Step Floors + 6"
9. Romain Bardet  Francja Ag2r-La Mondiale + 6"
10. Patrick Konrad  Austria Bora-Hansgrohe + 12"
57. Michał Kwiatkowski  Polska Team Sky + 7' 37"
90. Rafał Majka  Polska Bora-Hansgrohe + 10' 21"
91. Tomasz Marczyński  Polska Lotto Soudal + 10' 21"
DNF Michał Gołaś  Polska Team Sky -
DNF Paweł Poljański  Polska Bora-Hansgrohe -
DNF Łukasz Wiśniowski  Polska Team Sky -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]