Lyreco

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Lyreco – międzynarodowy dostawca artykułów biurowych. Wśród produktów oferowanych przez firmę znajdują się m.in. artykuły piśmiennicze, papier, galanteria biurowa, meble, tonery i drukarki.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Firma została założona przez M. Gasparda w 1926 roku w Valenciennes we Francji. Pierwotnie firma nosiła nazwę Gaspard, od nazwiska założyciela. W 1985 zmieniono nazwę na Lyreco. Początkowo firma rozwijała się na terytorium francuskim. W latach '70 XX wieku Lyreco rozpoczęło ekspansję poza granice kraju. Obecnie Lyreco posiada oddziały w 27 krajach na całym świecie.

Kraje, w których obecne jest Lyreco[edytuj | edytuj kod]

Lyreco podpisało również umowy partnerskie z korporacjami OfficeMax, Waltons, Askul, OfficePro i Office Products Depot, dzięki czemu zasięg firmy obejmuje Nową Zelandię, Japonię, Południową Afrykę, Meksyku i Stany Zjednoczone.

Marka własna[edytuj | edytuj kod]

Oprócz wiodących producentów artykułów biurowych, Lyreco oferuje również własną markę Lyreco (do 2009 nosiła nazwę Impega).

Lyreco w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Lyreco działa na polskim rynku od 1997 roku. Pierwsza siedziba firmy znajdowała się w Warszawie. W 2004 roku biuro i centralny magazyn firmy zostały przeniesione do podwarszawskiego Sokołowa. Oprócz biura i magazynu centralnego Lyreco posiada również 13 Regionalnych Centrów Dystrybucji. Firma zatrudnia ok. 600 osób, w tym pracowników biurowych, magazynowych, kurierów i przedstawicieli handlowych.