MD.45

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
MD.45
Rok założenia 1996
Rok rozwiązania 1996
Pochodzenie Stany Zjednoczone
Gatunek Punk rock, Heavy metal
Wydawnictwo muzyczne Slab Records
Capitol Records
Powiązania Megadeth
Fear
Suicidal Tendencies
Electric Love Hogs
Byli członkowie
Lee Ving
Dave Mustaine
Kelly LeMieux
Jimmy DeGrasso

MD.45 to poboczny projekt frontmana i gitarzysty Megadeth Dave'a Mustaine'a, gitarzysty i wokalisty Fear Lee Vinga, basisty Electric Love Hogs Kelly'ego LeMieux oraz byłego perkusisty Suicidal Tendencies Jimmy'ego DeGrasso (który później wraz z Megadeth nagrał albumy Risk i The World Needs A Hero). Nazwa zespołu pochodzi od pierwszych liter imion i nazwisk członków zespołu: M oraz D od Mustaine, Dave, zaś V oraz L od Ving, Lee (VL zostało zapisane za pomocą rzymskiego systemu zapisywania liczb jako 45, co w rzeczywistości jest błędem, gdyż prawidłowy zapis liczby 45 to XLV)[1].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy (i jedyny) album grupy The Craving został wydany 29 maja 1996 roku w Japonii, zaś 23 lipca 1996 w pozostałych państwach. Zgodnie z notką na wkładce, wchodzący w skład albumu utwór The Creed był w oryginale demem Megadeth. W wydanej w 2004 roku edycji zremasterowanej utwór ten wykonywany przez członków Megadeth pojawił się jako jeden bonusów.

Gdy prawie dekadę później wytwórnia Capitol Records wypuszczała zremasterowane wersje starych albumów Megadeth, Dave Mustaine postanowił powtórnie wydać także The Craving. Notka na wkładce informuje, że podczas procesu remasterowania partie wokalne oraz harmonijki przepadły[1]. Podejrzewano, iż prawdziwym powodem usunięcia wokalu Vinga oraz dźwięku harmonijki był fakt, iż sprawiały one, że album drastycznie odszedł od brzmienia Megadeth, co z kolei spotkało się z brakiem akceptacji ze strony fanów.

W swojej autobiograficznej książce Mustaine wspomina, iż zdecydował się zastąpić śpiew Vinga, by ugłaskać słuchaczy Megadeth, co z kolei liczyć się mogło z większą sprzedażą.

W zremasterowanej edycji Mustaine nagrał od nowa partie wokalne, zaś partie harmonijki zostały zasymulowane dźwiękami gitary.

Muzycy[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Tytuł Dane dot. albumu
The Craving
  • Data: 23 lipca 1996
  • Wydawca: Slab Records
The Craving (wydanie zremasterowane)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b What is MD.45? (ang.). Megadeth, 2008-03-03. [dostęp 2011-11-03].