Magdalena Masny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Magda Masny
Data i miejsce urodzenia 1969
Gdynia
Zawód modelka, hostessa
Miejsce zamieszkania Gdynia
Narodowość polska

Magdalena Ryszarda Masny (ur. 1969 w Gdyni) – polska modelka, hostessa teleturnieju Koło Fortuny w TVP.

Na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczęła studia polonistyczne, które dokończyła na Uniwersytecie Szczecińskim. Edukację uzupełniła w Studium PR.

Kariera[edytuj]

W szkole średniej była fotomodelką, współpracowała z fotografem Markiem Czudowskim, który wysłał jej zdjęcia do producenta teleturnieju Koło Fortuny firmy Uni Vision. W latach 19921998 prowadziła jako asystentka Wojciecha Pijanowskiego Koło Fortuny. W latach 20012003 pracowała jako specjalistka do spraw Public Relations, związana z przemysłem odzieżowym. Prowadziła program informacyjny w gdyńskiej telewizji Tele-Top. W TVP3 pracowała jako prezenterka gdańskiej Panoramy. Organizowała imprezy, wesela i catering w restauracji swojej matki. Otworzyła firmę florystyczną.

W wyborach parlamentarnych w 2005 r. bez powodzenia kandydowała do Sejmu z list SdPl w okręgu gdańskim jako reprezentantka Zielonych 2004. Bez powodzenia startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. Startowała z listy Porozumienia dla Przyszłości w okręgu gdańskim; uzyskała 514 głosów i nie objęła mandatu[1].

Filmografia[edytuj]

Przypisy

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]