Marc Laidlaw

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Marc Laidlaw (ur. 1960) – amerykański pisarz horrorów i fantastyki naukowej oraz były projektant gier komputerowych dla Valve Software.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Laidlaw urodził się w 1960 i dorastał w Laguna Beach w Kalifornii. Uczęszczał do University of Oregon, gdzie spróbował programowania poprzez karty dziurkowane, czym się później zraził. Jego pierwsza powieść, Dad's Nuke, została wydana w 1985.

Do czasu wydania gry Myst Laidlaw nie interesował się tworzeniem gier komputerowych. Myst spowodowała u niego ogromne zainteresowanie grami, przez co napisał w 1996 książkę The Third Force (1996), powieść o świecie stworzonym na potrzeby gry Gadget. Jego ulubioną grą wszech czasów jest Thief: The Dark Project.

Znalazł pracę w Valve Software, gdy tworzona była gra Half-Life (1998). Pracował nad jej fabułą i projektem poziomów. Następnie pracował nad dodatkami do gry Half-Life oraz nad Half-Life 2.

Dzielił biuro w Valve z twórcami strony Old Man Murray, Erikiem Wolpawem (zwycięzcą nagrody GDC w 2006 za współtworzenie scenariusza gry Psychonauts) i Chetem Faliszkiem.

Twórczość[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]