Matt Willis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Matt Willis
Matt Willis.jpg
Matt Willis, 2006
Imię i nazwisko Matthew James Willis
Pseudonim M.J., Matt James
Data i miejsce urodzenia 8 maja 1983
Tooting, Londyn
Pochodzenie  Anglia
Instrument gitara basowa, perkusja
Gatunek pop rock, pop punk
Zawód muzyk
Strona internetowa

Matthew James Willis, znany także jako Matt Willis (ur. 8 maja 1983 w Tooting) - brytyjski piosenkarz, piszący jednocześnie utwory. Były członek zespołu Busted, który rozpadł się w styczniu 2005 roku.

Dla swojego byłego zespołu napisał między innymi takie utwory jak: "What I Go To School For" oraz "Sleeping With The Light On". W grupie grał na gitarze basowej, śpiewał większość utworów i czasem grywał na perkusji .

W listopadzie 2006 artysta rozpoczął solową karierę nagrywając pierwszy album zatytułowany Don't Let It Go to Waste, który zawierał 12 utworów, a wydany został przez wytwórnie Mercury. Płyta jest utrzymana w stylu pop.

W grudniu 2006 roku wziął udział w reality show "I'm a Celebrity - Get Me Out of Here", którego został zwycięzcą.

W listopadzie 2007 Willis zarzekał się, że przestanie palić papierosy gdyż pali je od 11 roku życia, ale nadal widziany jest w "towarzystwie" papierosów.

Matt Willis 5 lipca 2008 wziął ślub ze swoją dziewczyną Emmą Willis (Griffiths) w Rushton Hall, Northants. Gośćmi którzy zaszczycili ten dzień byli m.in: byli członkowie Son Of Dork, James Bourne, David Gest, Holly Willoughby, Ant McPartlin, McFly, Kara Tointon i Heidi Range.