Memoriał Arkadiusza Gołasia 2021
Wygląd
Szczegóły | |
Organizator |
Fundacja Memoriału Arkadiusza Gołasia |
---|---|
Edycja |
16. |
Liczba zespołów |
4 |
Termin |
25–26 września 2021 |
Liczba meczów |
4 |
Liczba obiektów sportowych |
1 (w 1 miejscowościach) |
Zwycięzca |
XVI Memoriał Arkadiusza Gołasia – 16. edycja towarzyskiego turnieju siatkarskiego Memoriału Arkadiusza Gołasia, która odbędzie się w dniach 25–26 września 2021 roku w Zalasewie.
Uczestnicy
[edytuj | edytuj kod]- Sir Safety Conad Perugia[1]
- Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle[2]
- Aluron CMC Warta Zawiercie[3]
- Verva Warszawa Orlen Paliwa[4]
Składy drużyn
[edytuj | edytuj kod]- Trener: Nikola Grbić
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
---|---|---|---|---|
1 | Matthew Anderson | 18.04.1987 | 202 | przyjmujący/atakujący |
2 | Fabio Ricci | 11.07.1994 | 205 | środkowy |
3 | Kristers Dardzāns | 09.10.2001 | 204 | atakujący |
4 | Dragan Travica | 28.08.1986 | 200 | rozgrywający |
5 | Thijs ter Horst | 18.09.1991 | 205 | przyjmujący |
6 | Simone Giannelli | 09.08.1996 | 199 | rozgrywający |
8 | Kamil Rychlicki | 01.11.1996 | 204 | przyjmujący/atakujący |
9 | Wilfredo León | 31.07.1993 | 201 | przyjmujący |
10 | Alessandro Piccinelli | 30.01.1997 | 191 | libero |
11 | Sebastián Solé | 12.06.1991 | 202 | środkowy |
12 | Roberto Russo | 23.02.1997 | 205 | środkowy |
13 | Massimo Colaci | 21.02.1985 | 180 | libero |
17 | Ołeh Płotnycki | 05.06.1997 | 195 | przyjmujący |
23 | Stefano Mengozzi | 06.05.1985 | 203 | środkowy |
- Trener: Gheorghe Crețu
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
---|---|---|---|---|
2 | Łukasz Kaczmarek | 29.06.1994 | 204 | atakujący |
4 | Krzysztof Rejno | 22.02.1993 | 203 | środkowy |
5 | Marcin Janusz | 31.07.1994 | 195 | rozgrywający |
8 | Adrian Staszewski | 31.05.1990 | 196 | przyjmujący |
9 | Bartłomiej Kluth | 20.12.1992 | 210 | atakujący |
11 | Aleksander Śliwka | 24.05.1995 | 196 | przyjmujący |
13 | Kamil Semeniuk | 16.07.1996 | 194 | przyjmujący |
15 | David Smith | 15.05.1985 | 201 | środkowy |
16 | Tomasz Kalembka | 30.06.1991 | 205 | środkowy |
18 | Michał Kozłowski | 16.02.1985 | 191 | rozgrywający |
21 | Wojciech Żaliński | 08.01.1988 | 195 | przyjmujący |
22 | Erik Shoji | 24.08.1989 | 184 | libero |
71 | Korneliusz Banach | 25.01.1994 | 180 | libero |
99 | Norbert Huber | 14.08.1998 | 207 | środkowy |
- Trener: Igor Kolaković
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
---|---|---|---|---|
1 | Dawid Konarski | 31.08.1989 | 198 | atakujący |
3 | Michał Żurek | 03.06.1988 | 182 | libero |
5 | Miłosz Zniszczoł | 02.07.1986 | 200 | środkowy |
6 | Mateusz Malinowski | 06.05.1992 | 197 | atakujący |
7 | Facundo Conte | 25.08.1989 | 198 | przyjmujący |
9 | Patryk Niemiec | 18.02.1997 | 202 | środkowy |
13 | Dominik Depowski | 27.10.1995 | 203 | przyjmujący |
14 | Maximiliano Cavanna | 02.07.1988 | 188 | rozgrywający |
15 | Miguel Tavares | 03.03.1993 | 191 | rozgrywający |
16 | Bartosz Makoś | 01.08.1998 | 176 | libero |
17 | Piotr Orczyk | 19.03.1993 | 198 | przyjmujący |
20 | Wiktor Rajsner | 13.04.1999 | 205 | środkowy |
25 | Michał Szalacha | 15.01.1994 | 202 | środkowy |
93 | Uroš Kovačević | 06.05.1993 | 197 | przyjmujący |
- Trener: Andrea Anastasi
Nr | Imię i nazwisko | Data ur. | Wzrost | Pozycja |
---|---|---|---|---|
1 | Jakub Kowalczyk | 26.06.1986 | 200 | środkowy |
2 | Bartosz Kwolek | 17.07.1997 | 193 | przyjmujący |
7 | Ángel Trinidad de Haro | 27.03.1993 | 195 | rozgrywający |
8 | Andrzej Wrona | 27.12.1988 | 206 | środkowy |
9 | Jay Blankenau | 27.09.1989 | 194 | rozgrywający |
10 | Janusz Gałązka | 26.04.1987 | 199 | środkowy |
11 | Piotr Nowakowski | 18.12.1987 | 205 | środkowy |
12 | Dušan Petković | 27.01.1992 | 202 | atakujący |
13 | Igor Grobelny | 08.06.1993 | 194 | przyjmujący |
14 | Michał Superlak | 16.11.1993 | 206 | atakujący |
17 | Mateusz Janikowski | 05.05.1999 | 201 | przyjmujący |
18 | Damian Wojtaszek | 07.09.1988 | 180 | libero |
19 | Dominik Jaglarski | 20.06.1997 | 187 | libero |
23 | Jan Fornal | 14.01.1995 | 191 | przyjmujący |
Główny turniej
[edytuj | edytuj kod]Półfinały[5]
[edytuj | edytuj kod]25.09.2021 | Aluron CMC Warta Zawiercie | 2:3 (25:18, 25:20, 21:25, 16:25, 13:15) | Sir Safety Conad Perugia | ||
12:30 (UTC+1) | Dawid Konarski 19 pkt Facundo Conte 13 pkt Piotr Orczyk 16 pkt Michał Szalacha 8 pkt Miłosz Zniszczoł 7 pkt Mateusz Malinowski 4 pkt Maximiliano Cavanna 3 pkt Dominik Depowski 1 pkt |
Kamil Rychlicki 19 pkt Matthew Anderson 17 pkt Sebastian Solé 17 pkt Ołeh Płotnycki 12 pkt Stefano Mengozzi 8 pkt Dragan Travica 2 pkt |
25.09.2021 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 3:0 (25:18, 25:21, 25:16) | Projekt Warszawa | ||
15:30 (UTC+1) | Aleksander Śliwka 14 pkt Łukasz Kaczmarek 13 pkt Norbert Huber 10 pkt David Smith 8 pkt Wojciech Żaliński 7 pkt Marcin Janusz 2 pkt |
Bartosz Kwolek 12 pkt Dušan Petković 10 pkt Igor Grobelny 7 pkt Andrzej Wrona 5 pkt Michał Superlak 1 pkt |
Mecz o 3 miejsce
[edytuj | edytuj kod]26.09.2021 | Aluron CMC Warta Zawiercie | 1:3 (17:25, 26:24, 24:26, 21:25) | Projekt Warszawa | ||
12:30 (UTC+1) | Mateusz Malinowski 22 pkt Dominik Depowski 12 pkt Piotr Orczyk 9 pkt Patryk Niemiec 6 pkt Miguel Tavares 5 pkt Michał Szalacha 4 pkt Miłosz Zniszczoł 4 pkt Dawid Konarski 1 pkt |
Bartosz Kwolek 19 pkt Dušan Petković 19 pkt Igor Grobelny 16 pkt Jakub Kowalczyk 9 pkt Andrzej Wrona 5 pkt Jay Blankenau 3 pkt Michał Superlak 1 pkt |
Finał
[edytuj | edytuj kod]26.09.2021 | Sir Safety Conad Perugia | 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 19:25) | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | ||
15:30 (UTC+1) | Kamil Rychlicki 13 pkt Ołeh Płotnycki 12 pkt Sebastian Solé 9 pkt Matthew Anderson 8 pkt Stefano Mengozzi 5 pkt Thijs ter Horst 4 pkt Dragan Travica 3 pkt Kristers Dardzans 1 pkt |
Łukasz Kaczmarek 23 pkt Norbert Huber 15 pkt Aleksander Śliwka 11 pkt David Smith 10 pkt Wojciech Żaliński 8 pkt Adrian Staszewski 8 pkt Marcin Janusz 3 pkt |
MVP: Sebastian Solé / Marcin Janusz |
Nagrody indywidualne
[edytuj | edytuj kod]Najlepszy zawodnik (MVP) |
Najlepszy atakujący |
Najlepszy środkowy |
Najlepszy rozgrywający |
Najlepszy przyjmujący |
Najlepszy libero |
Najlepszy zagrywający |
---|---|---|---|---|---|---|
Aleksander Śliwka | Łukasz Kaczmarek | Sebastian Solé | Marcin Janusz | Matthew Anderson | Erik Shoji | Norbert Huber |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna |
---|---|
1. | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle |
2. | Sir Safety Conad Perugia |
3. | Projekt Warszawa |
4. | Aluron CMC Warta Zawiercie |
Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ Leon i jego Perugia zagrają w Memoriale Gołasia. siatka.org. (pol.).
- ↑ Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potwierdziła udział. polsatsport.pl. (pol.).
- ↑ Jurajscy Rycerze uczestnikami XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. aluroncmc.pl. (pol.).
- ↑ Poznaliśmy kolejnych uczestników XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. lepszypoznan.pl. (pol.).
- ↑ Memoriał Arkadiusza Gołasia: Rozlosowano pary półfinałowe. polsatsport.pl. (pol.).