Michael Muller (fotograf)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Michael Muller (ur. 1970) – amerykański fotograf wykonujący zdjęcia celebrytów i parający się fotografią reklamową.

Stworzył portrety wielu aktorów, wykonawców muzycznych oraz artystów takich jak: Joaquin Phoenix, Robert Downey Jr., Shepard Fairey, Hugh Jackman, i Alec Baldwin. Pracował przy sesjach zdjęciowych oraz brał udział w tworzeniu plakatów promujących wiele filmów w Hollywood m.in. ''Iron Man'' i ''X-Men Origins: Wolverine''. Muller jest znany również ze swoich podwodnych, bliskich ujęć życia rekinów. Zdjęcia ukazały się na Travel Channel[1] i w talk show NBC Last Call With Carson Daly[2]. Prace zostały również opublikowane w magazynach takich jak Entertainment Weekly[3].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Michael urodził się w Kalifornii, ale część swojego dzieciństwa spędził w Arabii Saudyjskiej, gdzie pracował jego ojciec. Jego rodzina podróżowała po wielu krajach, co w późniejszym czasie stało się jego inspiracją do robienia zdjęć. Fotografia była również pasją jego ojca.

Jako nastolatek Michael spędził kilka lat w północnej Kalifornii, gdzie zaangażował się w snowboarding. Taką tematykę miały też jego pierwsze opublikowane. Następne pięć lat spędził na fotografowaniu profesjonalnych snowboarderów.

Ostatecznie Michael wrócił do Los Angeles, gdzie zaczął eksperymentować z portretami. Do tej pory jego prace ukazały się w magazynach, na okładkach albumów muzycznych (np. Unapologetic Rihanny[4]), w dodatkowych kampaniach marketingowych, artykułach modowych oraz na licznych wystawach[5].

„Traktuję każdego z takim samym szacunkiem”, powiedział Michael o uczestnikach swoich projektów[6]. „Nie zmieniam swojego nastawienia tylko dlatego, że ktoś jest sławny. Doceniam ich talent, ale traktuję ich jak rzeczywiste osoby. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem i ogrzewa nas to samo Słońce, więc zacznijmy współpracę i stwórzmy wspaniały projekt razem!”.

Michael jest również współzałożycielem Kids Clicking Kids wraz z Jennifer Howell. Jest to program, którym zarządza Art of Elysium uczący poważnie chore dzieci fotografii. Muller współpracuje także z Organizacją Narodów Zjednoczonych oraz bierze udział w kampanii Nothing but Nets[7], aby zwiększyć świadomość ludzi oraz zebrać fundusze potrzebne na walkę z malarią w Afryce.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Travel Channel United Kingdom, www.travelchannel.com [dostęp 2018-06-21].
  2. NBC TV Network - Shows, Episodes, Schedule, www.nbc.com [dostęp 2017-11-18].
  3. 2007: The Year in PopWatch | EW.com, popwatch.ew.com [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  4. Rihanna Unapologetic About Selling $250 Version Of Album - MTV, www.mtv.com [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  5. The Outsiders - A Relocation Guide From The Best Movers, www.theoutsiders.net [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  6. Profoto Stories, www.profoto.com [dostęp 2018-09-29] (ang.).
  7. Welcome to Nothing But Nets - Defeat Malaria, nothingbutnets.net [dostęp 2017-11-18].