Microsoft PixelSense

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Microsoft PixelSense
ilustracja
Premiera

17 kwietnia 2008

Procesor

Pentium 4 3 GHz

Pamięć operacyjna

2GB RAM

System operacyjny

Windows Vista

Strona internetowa

Microsoft PixelSense – (wcześniej Microsoft Surface[1]) komputer dotykowy zaprojektowany przez Microsoft rozwijany pod nazwą kodową Milan.

Charakterystyka urządzenia[edytuj | edytuj kod]

Komputer został zaprojektowany tak, aby była możliwa praca na nim bez używania myszy i klawiatury, kształtem przypominający stolik do kawy o rozmiarach 107/56/53 cm. Domyślnym urządzeniem wejściowym oraz wyjściowym jest 30-calowy (76 cm) ekran dotykowy mogący obsłużyć do 52 punktów dotykowych równocześnie, umożliwiając tym samym pracę kilku osobom w tym samym czasie.

Microsoft Surface

Komputer może komunikować się z innymi urządzeniami bezprzewodowo za pomocą standardów IEEE 802.11 oraz Bluetooth. Otwarcie połączenia następuje w momencie umieszczenia na powierzchni ekranu dotykowego urządzenia wyposażonego w tego typu funkcjonalność. Pobieranie i wysyłanie danych pomiędzy urządzeniem a komputerem odbywa się za pomocą techniki Drag and drop na obszarze ekranu. Komputer działa pod kontrolą systemu Windows Vista.

Komputer został wprowadzony na rynek wiosną 2008 roku[2]. Początkowo urządzenie było dostępne dla klientów biznesowych (przedsiębiorstwa, restauracje, hotele, rozrywka). Microsoft jednak przekonuje, że cena powinna spaść w ciągu 3-5 lat, na tyle by była przystępna dla użytkowników domowych.

Projektowanie aplikacji[edytuj | edytuj kod]

Aplikacje na Microsoft PixelSense powstają w oparciu o Windows Presentation Foundation i XNA. Dla Visual Studio przygotowano SDK; Programiści nie potrzebują nawet samego urządzenia do testów - ponieważ z SDK dołączany jest Surface Simulator.

Urządzenie w sklepie AT&T

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Steve Kovach: The Original Microsoft Surface Table Is Now Called 'PixelSense'. 2012-06-18. [dostęp 2012-06-19]. (ang.).
  2. AT&T First to Introduce Microsoft Surface in Retail Stores to Enhance Mobile Shopping Experience. microsoft.com, 2008-04-01. [dostęp 2012-06-19]. (ang.).