Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1997

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa świata
w kolarstwie torowym

Cycling (track) pictogram.svg
1996 - 19971998
27 - 31 sierpnia 1997
Australia Perth, Australia

94. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1997 odbyły się w australijskim Perth w dniach 27 - 31 sierpnia 1997. W programie mistrzostw znalazły się cztery konkurencje dla kobiet: sprint, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy oraz wyścig na 500 m i osiem konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison i keirin.

Medaliści[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Konkurencja Data Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
500 m ze startu zatrzymanego 30 sierpnia 1997 Francja Félicia Ballanger Australia Michelle Ferris Francja Magali Faure-Humbert
3000 m indywidualnie na dochodzenie 31 sierpnia 1997 Niemcy Judith Arndt Rosja Natalja Karimowa Wielka Brytania Yvonne McGregor
sprint indywidualny 29 sierpnia 1997 Francja Félicia Ballanger Australia Michelle Ferris Rosja Oksana Griszyna
wyścig punktowy 30 sierpnia 1997 Rosja Natalja Karimowa Hiszpania Teodora Ruano Meksyk Belem Guerrero

Mężczyźni[edytuj]

Konkurencja Data Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
wyścig punktowy 31 sierpnia 1997 Włochy Silvio Martinello Szwajcaria Bruno Risi Hiszpania Joan Llaneras
sprint drużynowy 28 sierpnia 1997  Francja
Vincent Le Quellec
Florian Rousseau
Arnaud Tournant
 Niemcy
Sören Lausberg
Eyk Pokorny
Jan van Eijden
 Australia
Danny Day
Sean Eadie
Shane Kelly
indywidualnie na dochodzenie 28 sierpnia 1997 Francja Philippe Ermenault Rosja Aleksiej Markow Włochy Andrea Collinelli
keirin 27 sierpnia 1997 Francja Frédéric Magné Południowa Afryka Jean Pierre van Zyl Stany Zjednoczone Marty Nothstein
1 km ze startu zatrzymanego 27 sierpnia 1997 Australia Shane Kelly Niemcy Sören Lausberg Niemcy Stefan Nimke
drużynowo na dochodzenie 30 sierpnia 1997  Włochy
Adler Capelli
Cristiano Citton
Andrea Collinelli
Mario Benetton
 Ukraina
Ołeksandr Kłymenko
Ołeksandr Fedenko
Serhij Matwiejew
Ołeksandr Symonenko
 Francja
Carlos Da Cruz
Philippe Ermenault
Jérôme Neuville
Franck Perque
madison 27 sierpnia 1997  Hiszpania
Miguel Alzamora
Joan Llaneras
 Włochy
Silvio Martinello
Marco Villa
 Argentyna
Gabriel Curuchet
Juan Curuchet
sprint indywidualny 31 sierpnia 1997 Francja Florian Rousseau Niemcy Jens Fiedler Australia Darryn Hill

Klasyfikacja medalowa[edytuj]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Francja 6 0 2 8
2.  Włochy 2 1 1 4
3.  Niemcy 1 3 1 5
4.  Australia 1 2 2 5
5.  Rosja 1 2 1 4
6.  Hiszpania 1 1 1 3
7. Południowa Afryka RPA 0 1 0 1
 Szwajcaria 0 1 0 1
 Ukraina 0 1 0 1
10.  Argentyna 0 0 1 1
 Meksyk 0 0 1 1
 Stany Zjednoczone 0 0 1 1
 Wielka Brytania 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj]