Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1995

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata
w kolarstwie torowym

Cycling (track) pictogram.svg
199419951996
2630 września 1995
Kolumbia Bogota, Kolumbia

92. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1995 odbyły się w Bogocie w dniach 2630 września 1995. W programie mistrzostw znalazły się cztery konkurencje dla kobiet: sprint, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy oraz wyścig na 500 m i osiem konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison i keirin. Były to pierwsze mistrzostwa, na których rozegrano sprint drużynowy i madison.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
500 m ze startu zatrzymanego Francja Félicia Ballanger Rosja Galina Jenjuchina Australia Michelle Ferris
3000 m indywidualnie na dochodzenie Stany Zjednoczone Rebecca Twigg Włochy Antonella Bellutti Norwegia May Britt Våland
sprint indywidualny Francja Félicia Ballanger Rosja Olga Slusariewa Estonia Erika Salumäe
wyścig punktowy Rosja Swietłana Samochwałowa Włochy Nada Cristofoli Francja Nathalie Even-Lancien

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
wyścig punktowy Włochy Silvio Martinello Litwa Remigijus Lupeikis Kazachstan Siergiej Ławrinienko
sprint drużynowy  Niemcy
Jens Fiedler
Michael Hübner
Jan van Eijden
 Francja
Benoît Vétu
Hervé Thuet
Florian Rousseau
 Stany Zjednoczone
Marty Nothstein
Erin Hartwell
William Clay
indywidualnie na dochodzenie Wielka Brytania Graeme Obree Włochy Andrea Collinelli Australia Stuart O’Grady
keirin Francja Frédéric Magné Niemcy Michael Hübner Włochy Federico Paris
1 km ze startu zatrzymanego Australia Shane Kelly Francja Florian Rousseau Stany Zjednoczone Erin Hartwell
drużynowo na dochodzenie  Australia
Bradley McGee
Stuart O’Grady
Rodney McGee
Tim O’Shannessey
 Ukraina
Ołeksandr Symonenko
Serhij Matwiejew
Bohdan Bondarew
Dmitrij Tołstienkow
 Stany Zjednoczone
Mariano Friedick
Dirk Copeland
Zachary Conrad
Matt Hamon
madison  Włochy
Silvio Martinello
Marco Villa
 Argentyna
Gabriel Curuchet
Juan Curuchet
 Szwajcaria
Kurt Betschart
Bruno Risi
sprint indywidualny Australia Darryn Hill Kanada Curt Harnett Francja Frédéric Magné

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Francja 3 2 2 7
2.  Australia 3 0 2 5
3.  Włochy 2 3 1 6
4.  Rosja 1 2 0 3
5.  Niemcy 1 1 0 2
6.  Stany Zjednoczone 1 0 3 4
7.  Wielka Brytania 1 0 0 1
8.  Argentyna 0 1 0 1
 Litwa 0 1 0 1
 Kanada 0 1 0 1
 Ukraina 0 1 0 1
12.  Estonia 0 0 1 1
 Kazachstan 0 0 1 1
 Norwegia 0 0 1 1
 Szwajcaria 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]