Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1971

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa świata
w kolarstwie torowym

Cycling (track) pictogram.svg
197019711972
2531 sierpnia 1971
Włochy Varese, Włochy

68. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 1971 odbyły się we włoskim Varese. W programie mistrzostw znalazło się jedenaście konkurencji: sprint i wyścig na dochodzenie dla kobiet oraz sprint, wyścig na dochodzenie, wyścig ze startu zatrzymanego zarówno dla zawodowców jak i amatorów, wyścig drużynowy na dochodzenie zawodowców, a także wyścig tandemów i wyścig na 1000 m dla mężczyzn.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
Sprint indywidualny Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Galina Cariowa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Galina Jermołajewa Czechosłowacja Iva Zajíčková
Wyścig indywidualny na dochodzenie Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Tamara Garkuszyna Holandia Keetie van Oosten-Hage Czechosłowacja Iva Zajíčková

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
Sprint indywidualny amatorów Francja Daniel Morelon Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Krawcow Czechosłowacja Ivan Kučírek
Wyścig indywidualny na dochodzenie amatorów Kolumbia Martín Emilio Rodríguez Szwajcaria Josef Fuchs Włochy Giacomo Bazzan
Wyścig ze startu zatrzymanego amatorów Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Horst Gnas Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Rainer Podlesch Holandia Bert Boom
Sprint indywidualny zawodowców Holandia Leijn Loevesijn Belgia Robert Van Lancker Włochy Giordano Turrini
Wyścig indywidualny na dochodzenie zawodowców Belgia Dirk Baert Francja Charly Grosskost Wielka Brytania Hugh Porter
Wyścig ze startu zatrzymanego zawodowców Belgia Theo Verschueren Holandia Jacob Oudkerk Włochy Domenico De Lillo
Wyścig drużynowy na dochodzenie  Włochy
Pietro Algeri
Giacomo Bazzan
Giorgio Morbiato
Luciano Borgognoni
 NRD
Thomas Huschke
Heinz Richter
Herbert Richter
Uwe Unterwalder
 RFN
Günter Haritz
Udo Hempel
Peter Vonhof
Jürgen Colombo
Wyścig na 1000 m Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Eduard Rapp Dania Peder Pedersen Francja Pierre Trentin
Tandemy  NRD
Hans-Jürgen Geschke
Werner Otto
 RFN
Jürgen Barth
Rainer Müller
 Francja
Pierre Trentin
Daniel Morelon

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  ZSRR 3 2 0 5
2.  Belgia 2 1 0 3
3.  Holandia 1 2 1 4
 RFN 1 2 1 4
5.  Francja 1 1 2 4
6.  NRD 1 1 0 2
7.  Australia 1 0 3 4
8.  Kolumbia 1 0 0 1
9.  Dania 0 1 0 1
 Szwajcaria 0 1 0 1
11.  Czechosłowacja 0 0 3 3
12.  Wielka Brytania 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]