Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy
w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju

Speed skating pictogram.svg
200320042005
911 stycznia 2004
Holandia Heerenveen, Holandia
Zwycięzcy
Niemcy Anni Friesinger
Holandia Mark Tuitert

101. mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim w wieloboju odbyły się w dniach 9–11 stycznia 2004 roku w Heerenveen, w Holandii. Kobiety startowały po raz 29. Łyżwiarki startowały na dystansach: 500 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m. Czwarty złoto w karierze przypadło Niemce Anni Friesinger. Zawodnicy startowali na czterech dystansach: 500 m, 1500 m, 5000 m i 10000 m. Złoto zdobył reprezentant gospodarzy Mark Tuitert. Do biegu na 5000 m/10000 m awansowała tylko najlepsza 16 po trzech dystansach.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

W zawodach wzięło udział 26 łyżwiarek i 28 łyżwiarzy (wszyscy sklasyfikowani) z 16 krajów.

Państwa biorące udział w mistrzostwach
 Austria  Belgia  Białoruś  Czechy  Finlandia
 Holandia  Niemcy  Norwegia  Polska  Rumunia
 Rosja  Szwajcaria  Szwecja  Ukraina  Węgry
 Włochy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • DNS – nie wystartowała, NC – nie zakwalifikowała się
Pozycja Zawodniczka Kraj 500 m Pkt 1500 m Pkt 3000 m Pkt 5000 m Pkt Suma pkt.
Gold medal icon.svg Anni Friesinger  Niemcy 39.28 (1.) 39.280 1:58.24 (2.) 39.413 4:08.28 (2.) 41.380 7:06.44 (3.) 42.644 162.717
Silver medal icon.svg Claudia Pechstein  Niemcy 40.08 (3.) 40.080 1:58.37 (3.) 39.456 4:09.37 (4.) 41.561 7:03.15 (2.) 42.315 163.412
Bronze medal icon.svg Renate Groenewold  Holandia 40.34 (6.) 40.340 1:57.81 (1.) 39.270 4:08.45 (3.) 41.408 7:08.45 (4.) 42.845 163.863
4. Wieteke Cramer  Holandia 39.53 (2.) 39.530 2:00.20 (4.) 40.066 4:14.18 (5.) 42.363 7:15.41 (6.) 43.541 165.500
5. Barbara de Loor  Holandia 40.21 (4.) 40.210 2:00.46 (5.) 40.153 4:15.30 (6.) 42.550 7:14.77 (5.) 43.477 166.390
6. Gretha Smit  Holandia 42.69 (22.) 42.690 2:02.22 (7.) 40.740 4:07.96 (1.) 41.326 6:58.34 (1.) 41.834 166.590
7. Lucille Opitz  Niemcy 41.01 (13.) 41.010 2:02.44 (8.) 40.813 4:15.61 (7.) 42.601 7:18.70 (8.) 43.870 168.294
8. Olga Tarasowa  Rosja 41.52 (17.) 41.520 2:01.76 (6.) 40.586 4:16.20 (8.) 42.700 7:17.31 (7.) 43.731 168.537
9. Nicola Mayr  Włochy 40.29 (5.) 40.290 2:03.40 (12.) 41.133 4:18.67 (9.) 43.111 7:22.20 (12.) 44.220 168.754
10. Warwara Baryszewa  Rosja 40.62 (8.) 40.620 2:02.62 (10.) 40.873 4:19.14 (10.) 43.190 7:22.18 (11.) 44.218 168.901
11. Daniela Anschütz  Niemcy 40.67 (9.) 40.670 2:03.39 (11.) 41.130 4:21.73 (12.) 43.621 7:20.63 (9.) 44.063 169.484
12. Galina Lichaczowa  Rosja 41.30 (15.) 41.300 2:02.47 (9.) 40.823 4:20.27 (11.) 43.378 7:20.98 (10.) 44.098 169.599
13. Daniela Oltean  Rumunia 41.66 (18.) 41.660 2:03.42 (13.) 41.140 4:21.79 (13.) 43.631 7:27.14 (13.) 44.714 171.145
14. Bianca Anghel  Rumunia 40.92 (12.) 40.920 2:03.57 (14.) 41.190 4:22.77 (16.) 43.795 7:33.57 (15.) 45.357 171.262
15. Hedvig Bjelkevik  Norwegia 40.71 (10.) 40.710 2:04.59 (16.) 41.530 4:25.06 (19.) 44.176 7:37.14 (16.) 45.714 172.130
16. Julija Skokowa  Rosja 40.53 (7.) 40.530 2:21.54f (26.) 47.180 4:22.51 (14.) 43.751 7:30.38 (14.) 45.038 176.499
17. Annette Bjelkevik  Norwegia 40.74 (11.) 40.740 2:05.13 (17.) 41.710 4:23.95 (18.) 43.991 NC   126.441
18. Krisztina Egyed  Węgry 41.14 (14.) 41.140 2:06.82 (19.) 42.273 4:29.62 (22.) 44.936 NC   128.349
19. Ołena Miahkych  Ukraina 41.39 (16.) 41.390 2:05.81 (18.) 41.936 4:30.32 (24.) 45.053 NC   128.379
20. Martina Sáblíková  Czechy 42.57 (21.) 42.570 2:06.90 (20.) 42.300 4:22.61 (15.) 43.768 NC   128.638
21. Adelia Marra  Włochy 41.86 (20.) 41.860 2:08.19 (23.) 42.730 4:27.37 (21.) 44.561 NC   129.151
22. Sofia Albertsson  Szwecja 41.70 (19.) 41.700 2:07.74 (22.) 42.580 4:30.08 (23.) 45.013 NC   129.293
23. Henriët Bosker-van der Meer  Szwajcaria 43.99 (25.) 43.990 2:07.62 (21.) 42.540 4:25.31 (20.) 44.218 NC   130.748
24. Julija Jasionak  Białoruś 42.92 (23.) 42.920 2:08.98 (24.) 42.993 4:36.05 (25.) 46.008 NC   131.921
25. Johanna Mäki-Laine  Finlandia 43.26 (24.) 43.260 2:12.28 (25.) 44.093 4:36.15 (26.) 46.025 NC   133.378
26. Katarzyna Wójcicka  Polska 52.55f (26.) 52.550 2:03.62 (15.) 41.206 4:22.96 (17.) 43.826 NC   137.582

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • NC – nie zakwalifikował się, f – wywrócił się
Pozycja Zawodnik Kraj 500 m Pkt 5000 m Pkt 1500 m Pkt 10000 m Pkt Suma pkt.
Gold medal icon.svg Mark Tuitert  Holandia 36.18 (2.) 36.180 6:27.63 (2.) 38.763 1:47.41 (1.) 35.803 13:38.91 (5.) 40.945 151.691
Silver medal icon.svg Carl Verheijen  Holandia 37.14 (10.) 37.140 6:26.43 (1.) 38.643 1:48.80 (3.) 36.266 13:22.91 (1.) 40.145 152.194
Bronze medal icon.svg Jochem Uytdehaage  Holandia 36.70 (6.) 36.700 6:31.93 (4.) 39.193 1:48.90 (4.) 36.300 13:30.51 (4.) 40.525 152.718
4. Gianni Romme  Holandia 37.82 (16.) 37.820 6:29.88 (3.) 38.988 1:50.24 (8.) 36.746 13:26.34 (2.) 40.317 153.871
5. Iwan Skobriew  Rosja 36.73 (7.) 36.730 6:35.55 (6.) 39.555 1:49.84 (6.) 36.613 13:42.31 (6.) 41.115 154.013
6. Jewgienij Łalenkow  Rosja 36.45 (4.) 36.450 6:41.84 (12.) 40.184 1:48.01 (2.) 36.003 14:01.03 (11.) 42.051 154.688
7. Enrico Fabris  Włochy 37.39 (13.) 37.390 6:34.87 (5.) 39.487 1:49.64 (5.) 36.546 13:51.86 (9.) 41.593 155.016
8. Johan Röjler  Szwecja 37.55 (15.) 37.550 6:36.68 (8.) 39.668 1:51.46 (10.) 37.153 13:50.92 (8.) 41.546 155.917
9. Jan Friesinger  Niemcy 36.35 (3.) 36.350 6:48.76 (17.) 40.876 1:50.34 (9.) 36.780 14:11.72 (14.) 42.586 156.592
10. Lasse Sætre  Norwegia 38.68 (21.) 38.680 6:36.25 (7.) 39.625 1:53.65 (18.) 37.883 13:28.29 (3.) 40.414 156.602
11. Artiom Dietyszew  Rosja 38.52 (20.) 38.520 6:38.06 (10.) 39.806 1:51.54 (12.) 37.180 13:42.97 (7.) 41.148 156.654
12. Petter Andersen  Norwegia 36.46 (5.) 36.460 6:47.43 (15.) 40.743 1:50.02 (7.) 36.673 14:18.32 (15.) 42.916 156.792
13. Paweł Zygmunt  Polska 38.48 (19.) 38.480 6:40.54 (11.) 40.054 1:52.80 (15.) 37.600 13:52.15 (10.) 41.607 157.741
14. Matteo Anesi  Włochy 37.38 (11.) 37.380 6:49.58 (18.) 40.958 1:51.77 (13.) 37.256 14:19.62 (16.) 42.981 158.575
15. Tobias Schneider  Niemcy 38.23 (18.) 38.230 6:45.05 (13.) 40.505 1:53.85 (19.) 37.950 14:03.20 (12.) 42.160 158.845
16. Eskil Ervik  Norwegia 37.49 (14.) 37.490 6:37.15 (9.) 39.715 2:09.20 (28f.) 43.066 14:04.99 (13.) 42.249 162.520
17. Mika Poutala  Finlandia 36.09 (1.) 36.090 7:06.81 (26.) 42.681 1:52.27 (14.) 37.423 NC   116.194
18. Risto Rosendahl  Finlandia 36.96 (9.) 36.960 7:06.25 (25.) 42.625 1:51.49 (11.) 37.163 NC   116.748
19. André Vreugdenhil  Belgia 37.38 (12.) 37.380 6:58.85 (22.) 41.885 1:53.56 (17.) 37.853 NC   117.118
20. Christian Zoller  Austria 36.86 (8.) 36.860 7:14.14 (28.) 43.414 1:54.05 (20.) 38.016 NC   118.290
21. Ihar Makawiecki  Białoruś 38.18 (17.) 38.180 7:02.10 (24.) 42.210 1:54.75 (22.) 38.250 NC   118.640
22. Bart Veldkamp  Belgia 40.23 (26.) 40.230 6:48.17 (16.) 40.817 1:54.36 (21.) 38.120 NC   119.167
23. Miroslav Vtípil  Czechy 38.93 (22.) 38.930 7:00.04 (23.) 42.004 1:55.67 (24.) 38.556 NC   119.490
24. Claudiu Grozea  Rumunia 39.60 (24.) 39.600 6:55.81 (19.) 41.581 1:56.25 (25.) 38.750 NC   119.931
25. Ronald Bosker  Szwajcaria 40.10 (25.) 40.100 6:58.39 (21.) 41.839 1:57.96 (27.) 39.320 NC   121.259
26. Maksym Pedos  Ukraina 39.56 (23.) 39.560 7:09.93 (27.) 42.993 1:57.94 (26.) 39.313 NC   121.866
27. Jarmo Valtonen  Finlandia 56.18f (27.) 56.180 6:57.62 (20.) 41.762 1:53.16 (16.) 37.720 NC   135.662
28. Witold Mazur  Polska 1:15.59 (28.) 75.590 6:46.91 (14.) 40.691 1:55.28 (23.) 38.426 NC   154.707

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]