Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni
Ilustracja
Obecny budynek muzeum
w latach II Rzeczypospolitej
Państwo

 Polska

Miejscowość

Września

Adres

62-300 Września,
ul. Dzieci Wrzesińskich 13

Data założenia

1966

Położenie na mapie Wrześni
Mapa konturowa Wrześni, w centrum znajduje się punkt z opisem „Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni”
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa konturowa województwa wielkopolskiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni”
Położenie na mapie powiatu wrzesińskiego
Mapa konturowa powiatu wrzesińskiego, u góry znajduje się punkt z opisem „Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni”
Położenie na mapie gminy Września
Mapa konturowa gminy Września, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni”
Ziemia52°19′32,71″N 17°33′52,73″E/52,325753 17,564647
Strona internetowa

Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześniplacówka muzealna we Wrześni, mieszcząca się w historycznym budynku Katolickiej Szkoły Ludowej, miejscu strajku dzieci wrzesińskich z 1901.

Placówka poświęcona jest upamiętnieniu Wiosny Ludów (1848), strajku dzieci wrzesińskich (1901) oraz powstania wielkopolskiego (1918/1919). Położona jest przy ul. Dzieci Wrzesińskich 13, w zabytkowym budynku dawnej Katolickiej Szkoły Ludowej wybudowanej w 1790. W 1966 zostało założone w tym miejscu obecne muzeum. Muzeum eksponuje także zabytki archeologiczne dotyczące historii Wrześni i okolicy w pradziejach i wczesnym średniowieczu. Pokazane są również eksponaty z grodziska w pobliskim Grzybowie.