Neuromancer (gra komputerowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy gry. Zobacz też: Neuromancer.
Neuromancer
Producent Interplay
Dystrybutor Mediagenic
Projektant Bruce Balfour, Michael Stackpole, Brian Fargo, Troy A. Miles
Data wydania 1988
Gatunek fabularna
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Amiga, Apple II, Apple IIGS, Commodore 64, DOS
Nośniki dyskietka
Kontrolery klawiatura, dżojstik, myszka

Neuromancerkomputerowa gra przygodowa, stworzona przez Interplay w 1988 r. i rozprowadzana przez firmę Mediagenic (obecnie Activision). Została zaprojektowana i zaprogramowana przez Bruce'a Balfoura, Michaela Stackpole'a, Briana Fargo i Troya A. Milesa.

Fabuła została oparta na podstawie powieści Williama Gibsona o tym samym tytule. Akcja gry Neuromancer rozgrywa się w futurystycznej rzeczywistości meatspace i w rozbudowanej cyberprzestrzeni. Motyw muzyczny gry bazuje na utworze grupy Devo, zatytułowanym "Some Things Never Change".

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Gra rozgrywa się w roku 2058 w mieście Chiba w Japonii. Przewodnim elementem fabuły jest próba odkrycia prawdy, dotyczącej tajemniczych zniknięć hakerów. Pierwszym zadaniem jest odzyskanie komputera, zastawionego w lombardzie przez głównego bohatera.

Rozgrywka podzielona jest na trzy tryby. Klasyczna przygodówka – gracz porusza postacią, rozmawia i handluje z innymi postaciami, zbiera przedmioty i używa ich. Serwisy BBS – gracz przegląda fora dyskusyjne, ściąga pliki i szuka haseł do innych systemów. Cyberprzestrzeń, przedstawiona w postaci trójwymiarowej siatki – gracz porusza się pomiędzy systemami komputerowymi, crackuje ich zabezpieczenia, a czasami prowadzi walki z AI.