nju mobile

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
nju mobile
Operator Orange
Identyfikatory
MCC i MNC
260-03
Pasmo GSM > UMTS < CDMA > HSPA+ < EDGE < LTE > 3G, 4G > GPRS <
Prefiks (z puli Orange)
http://www.njumobile.pl
Karta SIM nju mobile

nju mobile – marka usług telefonii komórkowej, działająca w sieci Orange. Została wprowadzona na rynek w kwietniu 2013. W ofercie znajduje się zarówno sprzedaż usług na kartę (prepaid), jak i abonamentowych (postpaid).

W spotach reklamowych marki wykorzystywana jest animowana żółta postać, która przypomina kształtem ziemniaka. Jest to wersja australijskiego Mr. Pipika, o zmienionym kolorze (z zielonego na żółty). Głosu postaci użycza Bartek Walczuk[1]. Akcja promocyjna prowadzona jest m.in. w Internecie oraz w serwisach społecznościowych.

Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych nju mobile w abonamencie, które są zawierane na czas nieokreślony, abonent może wypowiedzieć w każdym czasie bez dodatkowych kosztów, ze skutkiem na koniec miesięcznego okresu rozliczeniowego następującego po okresie rozliczeniowym, w którym operator otrzymał pismo o wypowiedzeniu[2][3]. Była to jedna z głównych zalet, na którą zwracano uwagę w trakcie kampanii reklamowej sieci.

Po roku działalności, na koniec pierwszego kwartału 2014, pod marką nju mobile działało 479 tys. kart SIM, z czego 77% w ramach usług przedpłaconych[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wojciech Piechocki: Żółty ziemniak nju mobile to Mr.Pipik z Australii. gsmonline.pl, 2013-05-03. [dostęp 2019-12-28].
  2. Wzór umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych nju mobile
  3. Dlaczego warto być w nju. njumobile.pl. [dostęp 2019-12-28].
  4. Rok nju mobile. telepolis.pl, 2014-04-25. [dostęp 2019-12-28].