On and On (singel)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
On and On
Singel Agnes
z albumu Dance Love Pop
Wydany 11 sierpnia 2008[1]
(Zobacz dokładne daty wydania)
Nagrywany 2008
Gatunek Pop, dance
Długość 3:53
Wytwórnia Universal Music
Producent Anders Hansson
Format CD singel, digital download
Singel po singlu

"On and On" to piosenka dance pop stworzona przez Andersa Hanssona i Steve'a Diamonda na trzeci album studyjny Agnes, Dance Love Pop (2008). Wyprodukowany przez Hanssona, utwór wydany został jako pierwszy singel promujący krążek dnia 11 sierpnia 2008 w Szwecji w systemie digital download[1].

Informacje o singlu[edytuj]

"On and On" został wybrany jako pierwszy singel wokalistki ukazujący się po dwuletniej przerwie w karierze. Po raz pierwszy Agnes wykonała utwór w programie Sommarkrysset szwedzkiej stacji telewizyjnej TV4 dnia 16 sierpnia 2008[2]. Podczas trwania show oficjalnie potwierdzono również comeback artystki z nowym albumem. Przed wydaniem krążka Dance Love Pop wokalistka opisała brzmienia muzyczne "On and On" oraz te umieszczone na wydawnictwie jako inne w porównaniu z poprzednim wizerunkiem prezentowanym przez artystkę[3].

W styczniu 2009 wytwórnia płytowa Agnes oznajmiła, iż wokalistka zostanie wypromowana w kilkunastu krajach europejskich. Pierwszym singlem zapowiadającym międzynarodową karierę Szwedki miała być piosenka "Release Me", jednak w Holandii i Polsce na rynku muzycznym ukazał się utwór "On and On". Jedynie na rynkach muzycznych w tych krajach kompozycja ta została wydana jako pierwszy singel promujący krążek, podczas gdy w pozostałych państwach europejskich utwór znany jest jako drugi singel prezentujący wydawnictwo. W Wielkiej Brytanii premierę "On and On" zapowiedziano na wrzesień 2009.

Wydanie singla[edytuj]

W Szwecji singel wydano dnia 11 sierpnia 2008 w formacie airplay i w tym samym tygodniu utwór pojawił się na oficjalnej liście najczęściej sprzedawanych kompozycji w tymże kraju, na pozycji #47. Sześć tygodni później utwór znalazł się na miejscu #8, by pozostać na nim przez cztery tygodnie i była to najwyższa pozycja osiągnięta na tym notowaniu[4]. Singel spędził na notowaniu w sumie dwadzieścia sześć tygodni, został odzaczony złotą płytą oraz stał się jednym z najpopularniejszych utworów wydanych przez Agnes w jej rodzimym kraju[5].

W Holandii kompozycja nie zyskała na popularności nie znalazła się na tamtejszej oficjalnej liście najchętniej kupowanych singli Top 40.[6].

Teledysk[edytuj]

Teledysk do singla nagrywany był przy ulicy Hagalundsgatan w Solnej i reżyserowany przez Andersa Rune'a.[7] Klip miał premierę dnia 18 sierpnia 2008 za pośrednictwem witryny MSN Video. Jest to do tej pory najczęściej odtwarzany teledysk na tejże stronie internetowej[potrzebny przypis].

Teledysk ukazuje wokalistkę na tle budowli, na które składają się fabryka oraz osiedle mieszkalne. Artystka śpiewając tańczy w kilku miejscach, m.in. przy siatce. W czasie trwania videoclipu ujrzeć można tancerzy, którzy w rytmie utworu oraz na tle bloku mieszkalnego tańczą.

Listy utworów i formaty singla[edytuj]

Szwedzki singel digital download

(Wydany dnia 11 sierpnia 2008)

  1. "On and On" (Radio Edit) — 3:52
Europejski CD singel/CD-maxi singel

(Wydany dnia 27 lutego 2009)

  1. "On and On" (Radio Edit) — 3:53
  2. "On and On" (Wersja przedłużona) — 5:47
  3. "On and On" (Wersja Anothanding-An Beh-An) — 6:20
  4. "On and On" (Videoclip) — 3:53

Pozycje na listach[edytuj]

Lista przebojów (2008-09) Najwyższa
pozycja
Szwecja Singles Top 60 Chart[6] 8

Daty wydania[edytuj]

Region Data Format Wytwórnia
Szwecja 11 sierpnia 2008 digital download Universal Music
Holandia 10 lutego 2009
27 lutego 2009 CD singel, CD-maxi singel
Wielka Brytania Wrzesień 2009 digital download
CD singel, CD-maxi singel

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]