MSN (portal internetowy)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
MSN
portal internetowy
MSN
Data powstania 24 sierpnia 1995
Właściciel Microsoft
Rejestracja opcjonalnie
Strona internetowa

MSN od The Microsoft Network – zestaw serwisów internetowych udostępnianych przez amerykańską firmę Microsoft. MSN zaczął swoje działanie 24 sierpnia 1995 roku w połączeniu z wprowadzeniem na rynek systemu operacyjnego Microsoftu: Windows 95. Według serwisu Alexa.com jest szóstą stroną na świecie co do ilości odsłon[1]. Obecnie portal MSN jest prowadzony przez Microsoft, a treści dostarczane są wg regionu systemu, tj. w Polsce informacje do portalu dostarczane są z m.in. następujących serwisów: rzeczpospolita.pl, dziennik.pl, gazeta.pl, bezprawnik.pl, dorzeczy.pl, pap.pl, sport.pl, przegladsportowy.pl i wielu innych, dostarczając wiadomości z różnych źródeł dostosowanych do potrzeb osób korzystających z serwisu[2].

MSN Games[edytuj]

Jednym z dostępnych serwisów jest MSN Games (znany też jako zone.com – poprzednio jako The Village, Internet Gaming Zone) zawierający zbiór gier on-line takich jak warcaby, szachy, gry karciane. Serwis został założony jako The Village w 1996 roku przez Kevina Binkleya, Teda Griggsa i Hoon Im. W tym samym roku został przejęty przez firmę Microsoft[3].

Przypisy

  1. msn.com – Traffic Details from Alexa (ang.). [dostęp 2009-06-23].
  2. Wydawcy karmią MSN.com treściami i liczą na promocję swoich serwisów (pol.). onet.pl, 2014-10-03. [dostęp 2016-12-24].
  3. Dorothy Rosencrans: Playing Around: My Adventures on the Zone.Com. ISBN 0-595-29481-2.

Linki zewnętrzne[edytuj]