Opowieści z Siedmiu Królestw

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Opowieści z Siedmiu Królestw – seria opowiadań o Dunku i Jaju, napisana przez George’a R.R. Martina, osadzona w świecie sagi Pieśń lodu i ognia. Do tej pory ukazały się trzy opowiadania: Wędrowny rycerz, Wierny miecz i Tajemniczy Rycerz. Historia dzieje się 90-100 lat przed wydarzeniami mającymi miejsce w książce Gra o tron i opowiada przygody rycerza imieniem Dunk, zwanego Ser Duncanem Wysokim. Z punktu widzenia akcji rozgrywanej w sadze Pieśń lodu i ognia był to legendarny lord dowódca Gwardii Królewskiej. Drugim głównym bohaterem jest giermek Dunka, noszący pseudonim Jajo (późniejszy król Aegon Piąty).

Wędrowny rycerz (Błędny rycerz)[edytuj]

Pierwsze opowiadanie zostało opublikowane w sierpniu 1998 w zbiorze opowiadań fantasyLegendy pod redakcją Roberta Silverberga.

Wierny miecz[edytuj]

Drugie opowiadanie zostało opublikowane w 2003 w zbiorze opowiadań fantasy – Legendy II również pod redakcją Roberta Silverberga. Oba opowiadania zostały wydane w Polsce przez Dom Wydawniczy Rebis.

Tajemniczy Rycerz[edytuj]

Trzecie opowiadanie zostało opublikowane w marcu 2010 w zbiorze opowiadań fantasy – Warriors pod redakcją George’a R.R. Martina i Gardnera Dozoisa.