Paul Hersey

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
'Paul Hersey
Data urodzenia

26 stycznia 1931

Data śmierci

18 grudnia 2012

Zawód, zajęcie

behawiorysta

Paul Hersey (ur. 26 stycznia 1931, zm. 18 grudnia 2012[1]) – behawiorysta, autorytet w dziedzinie zarządzania oraz rozwoju menedżerów, a także praktyk biznesu. Jego praca nad przywództwem sytuacyjnym stała się kanonem "miękkiego" zarządzania na całym świecie. Od 1968 roku teoria ta jest rozwijana i udoskonalana przez innych teoretyków i praktyków biznesu, m.in. Kena Blancharda oraz Kristen Schebler z Purdue University.

Jego przywództwo sytuacyjne® wykorzystywane jest do szkolenia kadr menedżerskich w wielu instytucjach, którym zależy na efektywności oraz na krzewieniu kultury pracy przełożonego z podwładnym. Od ponad 40 lat menedżerowie na całym świecie posługują się przywództwem sytuacyjnym® jako jednym z najlepszych, a zarazem najprostszych do wdrożenia modeli zarządzania.

Paul Hersey był profesorem Leadership Studies w Nova Southeastern University. Poprzednio był członkiem Northern Illinois University, California State College w Chico, University of Arkansas i Ohio University. Dr. Hersey działał również jako Dyrektor Departamentu Zarządzania oraz Dziekan Szkoły Biznesu. Piastował również następujące stanowiska: Project Director w Industrial Relations Center Uniwersytetu w Chicago, Training Director w Kaiser Aluminum & Chemical Company oraz Dyrektor Departamentu w Sandia Corporation.

Dr. Hersey był autorem lub współautorem wielu artykułów i książek, w tym: "Management of Organizational Behavior: Utilizing Human Resources", "Organizational Change through Effective Leadership and Selling: A Behavioral Science Approach". Najnowsze książki jego autorstwa to: "The Situational Leader", "Situational Selling®", "Situational Service®: Customer Care for the Practitioner" oraz "Situational Parenting®".

W uznaniu swych zasług, dr. Hersey otrzymał wiele stopni naukowych w różnych instytucjach, a w tym: doktorat z dziedziny edukacji na Uniwersytecie w Massachusetts, M.B.A. na Uniwersytetach w Arkansas oraz Chicago, a także B.S. Degree na Seton Hall University.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]