Polmlek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Grupa Polmlek

Polmlek Sp. z o.o. – polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Warszawie, działające w zakresie produkcji i sprzedaży wyrobów mleczarskich. Jest podmiotem dominującym grupy kapitałowej Polmlek („Grupa Polmlek”)[1].

W skład Grupy Polmlek wchodzą także Fortuna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Serwar sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Mleko sp. z o.o. z siedzibą w Lipsku, Mleczarnia Gościno sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Polmlek Raciąż sp. z o.o. z siedzibą w Raciążu, Zakład Mleczarski Polmlek Mława sp. z o.o. z siedzibą w Mławie, Spółdzielnia Mleczarska Polmlek Maćkowy w likwidacji z siedzibą w Gdańsku, Zamek Giżycki sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie[1].

Przedmiotem działalności Grupy Polmlek jest przede wszystkim produkcja i sprzedaż wyrobów mleczarskich, takich jak: przetworzone mleko płynne, śmietana, proszki mleczne, sery, twarogi, masło i mieszanki tłuszczowe, serwatka oraz jogurty, a także skup mleka[1].

Ponadto Grupa Polmlek za pośrednictwem Fortuna sp. z o.o. produkuje i sprzedaje sok, nektary i napoje niegazowane z owoców i warzyw (marki: Garden, Pysio, Fortuna i Sonda)[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d DKK-129/2019, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]