Postacie z serialu Herosi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Postacie występujące w serialu telewizyjnym "Herosi":

Postacie pierwszoplanowe[edytuj | edytuj kod]

Claire Bennet[edytuj | edytuj kod]

Gra ją Hayden Panettiere. Claire ma 17 lat i jest cheerleaderką w liceum Union Wells, w Odessie (w Teksasie). Jest adoptowaną córką Noah Bennet i Sandry Bennet, jej bratem jest Lyle Bennet. Jej prawdziwymi rodzicami są: Meredith Gordon i Nathan Petrelli, ma więc jeszcze dwóch braci - Simona i Monty'ego Petrelli. Jej mocą jest witakineza - zdolność regeneracji. W 2 sezonie przeprowadza się z rodziną z Odessy do Costa Verde. Zmienia także nazwisko na Batler, ze względu na poszukiwanie ludzi z mocami przez Firmę. Zaprzyjaźnia się z kolegą z nowej szkoły Westem Rosen, znajduje w nim bratnią duszę. West tak jak Claire posiada swoją moc - potrafi latać. W drugim sezonie dowiaduje się, że jej krew ma lecznicze właściwości, podana innym ludziom leczy ich. W sezonie 3 do domu Claire włamuje się Sylar. Sama i przestraszona siedzi w domu i ukrywa się przed Sylarem, który przejmuje jej moc.

D.L. Hawkins[edytuj | edytuj kod]

Gra go Leonard Roberts. D.L. ma 31 lat, jest mężem Niki Sanders i ojcem Micah. Jego mocą jest przenikanie przez obiekty. Jest zbiegłym więźniem. Po raz pierwszy wystąpił w piątym odcinku pt. "Hiro". W drugim sezonie występuje w kilku odcinkach ukazujących jego śmierć.

Hiro Nakamura[edytuj | edytuj kod]

Gra go Masi Oka. Hiro ma 24 lata i pracuje jako programista w biurze swego ojca, w Tokio (w Japonii). Hiro ma w przyszłości odziedziczyć rodzinną firmy, lecz wierzy, że ma misję do wykonania. Jego mocą jest teleportacja oraz chronokineza - manipulowanie czasem. Przyjacielem bohatera jest Ando Masahashi, który pomimo braku niezwykłych mocy często odgrywa ważną rolę w życiu herosa. Hiro musi przebyć długą drogę poszukiwań zanim znajdzie cel swojej misji ratowania świata. Wykrada miecz Takezo Kensei z firmy Daniela Lindermana. Hiro znajduje swój cel po podróży w przyszłość wraz z Ando. Musi zabić Sylara, podczas pierwszej próby nie udaje mu się to. Gabriel Gray przełamuje jego miecz na pół mocą zamrażania przedmiotów. Finałowym odcinku pierwszego sezonu Hiro Nakamura bierze miecz, który kupił Ando. Pojawia się na Kirby Plaza i przekuwa Sylara, wygłaszając słynne "Yatta". Chcąc powstrzymać Petera Petrelliego przed eksplozją, Sylar resztką sił rzucił Hiro na budynki używając telekinezy. Nakamura w ostatniej chwili się teleportował i zniknął. Pojawiając się w starożytnej Japonii, a dokładnie w 1671 roku.Poznaje tam bohatera z dzieciństwa Takezo Kensei.

Isaac Mendez[edytuj | edytuj kod]

Gra go Santiago Cabrera. Isaac ma 28 lat i jest malarzem, pochodzącym z Nowego Jorku - jego dziewczyną i art dealer była Simone Deveaux. Mendez był początkowo uzależniony od heroiny. Jego mocą jest zdolność prekognicji, wyrażaną przez artystyczne obrazy i rysunki, początkowo tylko podczas odurzenia narkotycznego. Został zamordowany przez Sylara, który przejął jego moc.

Matt Parkman[edytuj | edytuj kod]

Gra go Greg Grunberg. Ma 35 lat i był policjantem, w Los Angeles (został zawieszony), potem pracował jako ochroniarz. Starał się zostać detektywem, ale oblał test kwalifikacyjny (prawdopodobnie ze względu na swoją dysleksję). Ma żonę - Janice, z którą chodził na terapię dla par. Kiedyś jego żona go zdradzała, potem kiedy zaszła w ciążę - jak sie okazało, nie z nim. Jego mocą jest telepatia (słyszy myśli innych ludzi). W drugim sezonie serialu dzięki swojemu ojcu opanowuje zdolność manipulowania myślami (zmusza ludzi do robienia różnych rzeczy).W 3 sezonie opanowuje zdolność tworzenia iluzji.Opanowuje też zdolność do malowania przyszłości tak samo jak Isaac Mendez.

Micah Sanders[edytuj | edytuj kod]

Gra go Noah Gray-Cabey. Ma 10 lat i jest synem Niki Sanders oraz D.L. Hawkinsa - do pewnego momentu był wychowywany jedynie przez matkę. Mieszka gdzieś w Newadzie. Jego mocą jest oddziaływanie na przedmioty elektryczne.

Mohinder Suresh[edytuj | edytuj kod]

Gra go Sendhil Ramamurthy. Mohinder ma ok. 30 lat i jest profesorem genetyki na Uniwersytecie w Madrasie, ma doktorat z filozofii i jednocześnie prowadzi badania dotyczące parapsychologii. Jest synem zabitego przez Sylara, Chandry Suresha. Jego starsza siostra - Shanti Suresh, zmarła w dzieciństwie na nieznany wirus. Przyjaźnił się z Eden McCain, sąsiadką jego zmarłego ojca, a okazała się agentką Noah Benneta.

Nie ma żadnych mocy, ale jego krew jest antidotum na wirus, który zabił jego siostrę. To z nim skontaktował się Peter Petrelli, który szukał jego zmarłego ojca. Mohinder opiekował się też Molly Walker.

W trzecim sezonie Mohinder wstrzyknie sobie "wirusa" i stanie się super silny, niestety wirus wywoła dość poważną mutację genetyczną...

Nathan Petrelli[edytuj | edytuj kod]

Gra go Adrian Pasdar. Ma ok. 35-40 lat, pochodzi z Los Angeles - mieszka w Nowym Jorku. Jest synem Angeli Petrelli i nieżyjącego (samobójcy) Arthur Petrreli. Jego młodszym bratem jest Peter Petrelli. Jest żonaty z Heidi Petrelli, z którą ma dwóch synów: Simona i Monty'ego. Jego nieślubną córką jest Claire Bennet, której matką jest Meredith Gordon. Jest prawnikiem, ale obecnie stara się dostać do Kongresu. Ma zdolność lewitacji.

Nicole "Niki" Sanders[edytuj | edytuj kod]

Gra ją Ali Larter. Niki ma 33 lata i pochodzi z Las Vegas (w Newadzie). Jest żoną D.L. Hawkinsa i matką Micah Sandersa. Przez jakiś czas wychowywała syna samotnie. Ma podwójną osobowość (alter ego Jessicę) oraz nadludzką siłę. Jessica to bliźniacza siostra Niki, która zmarła tragicznie w dzieciństwie; kiedy opanowuje ciało Niki, staje się agresywna.

Noah Bennet[edytuj | edytuj kod]

Gra go Jack Coleman. Ma ok. 45 lat i pochodzi z Odessy (w Teksasie). Jest mężem Sandry Bennet i ojcem Lyle'a Benneta. Jego przybraną córką jest Claire Bennet. Nie ma żadnych mocy.

Peter Petrelli[edytuj | edytuj kod]

Grany przez Milo Ventimiglia, jest fikcyjnym bohaterem serialu telewizyjnego Herosi. Jest synem Angeli Petrelli i Arthura Petrelli, bratem Nathana Petrelli oraz wujkiem Claire Bennet. Ma moc absorbowania i naśladowania mocy innych ludzi ze zdolnościami. Jest wrażliwy i współczujący.

W premierowym odcinku, Peter Petrelli jest pielęgniarzem pracującym w hospicjum, oraz mieszka w Nowym Jorku. Różnice pomiędzy Peterem a Nathanem, ambitnym politykiem skupionym na swojej kampanii do kongresu, powodują spięcia pomiędzy nimi, które zaostrzają się kiedy Peter zaczyna mieć nadzwyczajnie żywe sny podczas których lata. Zwierza się Nathanowi, który mówi że jest to znak problemów psychologicznych. Peter prosi Nathana by był świadkiem, kiedy on sam będzie skakał z budynku po to by udowodnić, że potrafi latać. Jednakże, to Nathan który potrafi latać, łapie Peter kiedy on spada. Peter traci przytomność po tym jak bracia tracą kontrolę nad sobą, oraz budzi się w szpitalu z poplątanymi wspomnieniami tego co się stało. Nathan twierdzi że żaden z nich nie poleciał i Peter dochodzi do wniosku, że zaczyna mu odbijać. Próbując odkryć prawdę, Peter grozi, że skoczy z innego dachu jeśli Nathan nie powie mu co się naprawdę stało. Nathan przyznaje, że obydwaj polecieli. Na początku Peter myśli że Nathan mówi mu tylko to co chce usłyszeć, do czasu kiedy Nathan wskazuje, że Peter lewituje podczas ich kłótni. Później Peter próbuje latać, kiedy jego brata nie ma w pobliżu, ale początkowo mu to nie wychodzi.

Peter decyduje się rzucić pracę pielęgniarza. Zwierza się Simone Deveaux, córce swojego umierającego pacjenta, Charlesa Deveauxa, że kocha ją od czasu kiedy ją po raz pierwszy zobaczył. Spędzają ze sobą noc, pomimo tego że Simone nie jest pewna tego co do niego czuje.

Pewnego dnia w metrze Peter spotyka Hiro Nakamurę, człowieka z mocą manipulowania czasem i przestrzenią, który cofnął się do przeszłości by przekazać Peterowi wiadomość Ocal cheerleaderkę, ocal świat. Hiro mówi Peterowi żeby był tym którego potrzebujemy oraz żeby poszedł do Isaaca Mendeza, malarza, który jest byłym chłopakiem Simone. Na końcu Hiro dodaje, że dziwnie jest widzieć Petera bez blizny. Peter u Isaaca wykorzystuje moc malarza by dokończyć jego obraz. Wkrótce jedzie do Oddessy w Teksasie by ratować cheerleaderkę Claire Bennet. Dochodzi do starcia między Peterem a Sylarem, który chce przejąć moc dziewczyny. Peter spada razem z Sylarem z dachu. Dzięki zaobsorbowanej mocy samogeneracji Claire, Peter przeżył upadek.

Simone Deveaux[edytuj | edytuj kod]

Gra ją Tawny Cypress. Simone ma 28 lat i mieszka w Nowym Jorku. Jest córką Charlesa Deveaux, który nie żyje, ale zanim zmarł opiekował się nim Peter Petrelli. Simone była dziewczyną Isaaca Mendeza, malarza uzależnionego od heroiny - jest jego agentką. Potem zakochał się w niej Peter. Nie ma żadnych mocy. Zginęła zastrzelona przypadkowo przez Isaaca w jego pracowni.

Sylar[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Sylar.

Adam Monroe/Takezo Kensei[edytuj | edytuj kod]

Gra go David Anders. Adam ma ok 350 lat. Jest założycielem Firmy. Został przez nią zamknięty. Później razem z Peterem Petrellim uciekł. Chciał uwolnić wirusa. Zostaje zakopany żywcem w trumnie przez Hiro Nakamure. Później jest odkopany. Jego moc to samoregenerująca się tkanka i nieśmiertelność. Zabił go Arthur Petrelli zabierając mu moce.

Elle Bishop[edytuj | edytuj kod]

Gra ją Kristen Bell. Elle ma 23 lata. Jest córką Boba Bishopa. Pracowała dla Firmy. Jej zadaniem było odnaleźć Petera. Później została partnerką Sylara. Zakochała się w nim. W 11 odcinku 3 sezonu zostaje przez niego zabita. Jej mocą była elektryczność.

Monica Dawson[edytuj | edytuj kod]

Gra ją Dana Davis. Monica jest kuzynką Micaha i wnuczką Nany Dawson. Jej bratem jest Damon Dawson. Pracowała w barze Mr. Lamonta. Pomaga Micahowi odebrać złodzieją medal jego ojca. Zostaje przez nich porwana. Ratuje ją Nikki. Jej moc to uczenie się wszystkiego co zobaczy. Występuje tylko w 2 sezonie.

Maya Herrera[edytuj | edytuj kod]

Gra ją Dania Ramirez. Jest siostrą Alejandro. Razem ze swoim bratem próbują przedostać się do Ameryki. Chcą znaleźć doktora Suresha żeby ten uleczył Maye z jej choroby. Na swojej drodze spotykają Sylara. Zakochuje się w Sureshu. Jej moc to zabijanie wszystkich, którzy są w pobliżu oprócz jej brata, który mógł ją uspokoić.

Postacie drugoplanowe[edytuj | edytuj kod]

  • Angela Petrelli – grana przez Cristine Rose, jest żoną Arthura Petrelli, matką Nathan i Peter Petrelli oraz biologiczną babcią Claire Bennet. Ma zdolność prekognicji przez prorocze sny, które nie były ujawnione aż do trzeciego sezonu.
    Angela jest jednym z dwunastu członków grupy założonej przez Adama Monroe'a trzydzieści lat przed wydarzeniami na Kirby Plaza. Do tej dwunastki należą między innymi: jej mąż Arthur Petrelli, Daniel Linderman, Robert Bishop, Maury Parkman, Kaito Nakamura, Charles Deveaux, i Victoria Pratt. W odcinku "Jaszczurki" dowiadujemy się że Angela była związana z Kaito Nakamura.
    Przed rozpoczęciem serii, wiemy o niej tylko tyle że ma dwoje dzieci z 41-letnim mężem, Arthurem Petrellim: Nathana (którego sama wychowywała kiedy jej mąż był na wojnie) i Petera. Ona i jej ostatnio zmarły mąż chronili Claire z pomocą Haitańczyka.
  • Ando Masahashi jest grany przez Jamesa Kysona Lee. Po raz pierwszy pojawił się w pierwszym sezonie, w odcinku ”Geneza” jako pracownik Yamagato Industries. Ando jest kolegą z pracy i przyjacielem Hiro Nakamury, któremu pomaga ratować świat. Jako jeden z nielicznych nie ma wyjątkowych zdolności. Zmienia się to dopiero w 13 odcinku 3 sezonu, kiedy to wstrzykuje sobie pewną formułę, chcą ratować Hiro, który utknął w czasie.