Prehistorik 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prehistorik 2
Producent

Titus Interactive

Wydawca

Titus Interactive

Seria gier

Prehistorik

Data wydania

1993

Gatunek

zręcznościowa, platformowa

Tryby gry

gra jednoosobowa

Wymagania sprzętowe
Platforma

Amstrad CPC, PC,

Nośniki

dyskietka

Wymagania

PC: Procesor 286, 2 MB RAM, karta graficzna i monitor VGA, PC speaker

Prehistorik 2 – kontynuacja zręcznościowej gry komputerowej Prehistorik, wydana w roku 1993 przez firmę Titus Interactive.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak w poprzedniej części, w grze Prehistorik 2 gracz wciela się w jaskiniowca, który wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż. W porównaniu z pierwszą częścią znacznie poprawiono grafikę, jak również dodano wiele nowych, humorystycznych akcentów podczas gry.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Głównymi celami gracza są:

  • Przejście etapu, odnajdując zapalniczkę.

Cele poboczne:

  • Odnalezienie w każdym etapie jak największej ilości owoców, cukierków i innych przedmiotów. Nierzadko są one ukryte. Pod koniec etapu pokazywany jest procentowy udział odnalezionych fantów, które następnie są zamieniane na punkty.
  • Za każde uzbieranie 250 tysięcy punktów gracz otrzymuje dodatkowe życie.

W eksploracji etapów graczowi przeszkadzają różnego rodzaju przeciwnicy, z którymi kontakt powoduje uszczuplenie jednego z trzech punktów energii. Na przeciwników można naskakiwać, dzięki czemu bohater może dotrzeć do wyżej położonych rejonów. Przeciwnicy regenerują się, więc próba eliminacji wszystkich w etapie jest z góry skazana na niepowodzenie. Są jednak miejsca, w których przeciwnik nie regeneruje się (zazwyczaj w miejscu, z którego jest dostęp do ukrytych przedmiotów). Unicestwiony przeciwnik, który uszczupli zasób energii bohatera, pozostawia po sobie sześć kostek. Ich zebranie powoduje odzyskanie utraconego punktu energii. Gra składa się z 10 etapów zwykłych i 3 etapów specjalnych.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Postać głównego bohatera otrzymała wiele ciekawych cech, które nie mają bezpośredniego wpływu na rozgrywkę. Po dłuższym biegu jaskiniowiec dyszy i sapie, a po dłuższej chwili bez zebrania jakiegokolwiek przedmiotu oblizuje się.
  • Grę wyróżnia wprowadzony unikatowy system kodów do etapów, które uzależnione są od BIOS-a płyty głównej komputera, na którym uruchomiona jest gra.
  • W trakcie wczytywania się gry pojawia się zabawny komunikat informujący, że gra napisana w roku 1992 na 16 MHz AT w roku bieżącym (podając aktualną datę) nadal się uruchamia.

Konwersje[edytuj | edytuj kod]

Gra doczekała się przeniesienia na platformę Game Boy, Super Nintendo Entertainment System i Game Boy Advance pod nazwą Prehistorik Man.