Produkt (czasopismo)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Produkt
Częstotliwość miesięcznik
Państwo Polska 
Pierwszy numer 1999
Ostatni numer 2004
Redaktor naczelny Michał Śledziński

Produkt magazyn komiksowy wydawany w latach 1999-2004 w Bydgoszczy. Ogółem ukazały się 23 numery.

Redaktorem naczelnym pisma był Michał „Śledziu” Śledziński. Najważniejszymi komiksami wywodzącymi się z Produktu są „Osiedle Swoboda” (wydawane następnie jako samodzielna seria), „WilqBartosza i Tomasza Minkiewiczów (jeden z najpopularniejszych polskich komiksów)[potrzebny przypis], „Pokolenia” – saga gangsterska autorstwa Michała Lasoty, „Emilia, Tank i Profesor” Filipa Myszkowskiego oraz „Przygody Zdzicha i Wujasa”.

Większość historii publikowanych na łamach „Produktu” charakteryzowała się nietypowym poczuciem humoru i dużą ilością wymyślnych przekleństw.

"Produkt” przestał się ukazywać w połowie 2004 roku. W jego miejsce zaczęto wydawać „Osiedle Swoboda” czyli samodzielną kontynuację najpopularniejszej serii komiksowej Śledzia. Własnego komiksu – Liga Obrońców Planety Ziemia – doczekał się również inny znany rysownik z tego magazynu, KRL. Także Filip Myszkowski i Clarence Weatherspoon wydali osobne albumy serii zaczętej w tym piśmie. Podobnie Marek Lachowicz ze swoim etatowym superbohaterem Człowiekiem Paroovką.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]