Puchar Świata w Kolarstwie Górskim 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Puchar Świata w kolarstwie górskim
Cycling (mountain biking) pictogram.svg
201620172018
Mężczyźni
Cross-country Szwajcaria Nino Schurter
Eliminator
Downhill Stany Zjednoczone Aaron Gwin
Kobiety
Cross-country Ukraina Jana Bełomoina
Eliminator
Downhill Francja Myriam Nicole

Puchar Świata w kolarstwie górskim w sezonie 2017 to 27. edycja tej imprezy. Organizowany przez UCI, obejmuje trzy konkurencje: cross-country, eliminator oraz zjazd. Pierwsze zawody odbyły się 30 kwietnia 2017 roku we francuskim Lourdes, a ostatnie zaplanowano na 24 września 2017 w belgijskiej Antwerpii.

Pucharu Świata w cross-country bronią Kanadyjka Catharine Pendrel wśród kobiet oraz Francuz Julien Absalon wśród mężczyzn, a w downhillu: Brytyjka Rachel Atherton i Aaron Gwin z USA.

Wyniki[edytuj]

Cross-country[edytuj]

Data Miejsce Podium (mężczyźni) Podium (kobiety)
20 maja Czechy Nové Město na Moravě Gold medal icon.svg   Szwajcaria   Nino Schurter Gold medal icon.svg   Dania   Annika Langvad
Silver medal icon.svg   Hiszpania   David Valero Silver medal icon.svg   Niemcy   Sabine Spitz
Bronze medal icon.svg   Francja   Julien Absalon Bronze medal icon.svg   Szwajcaria   Linda Indergand
28 maja Niemcy Albstadt Gold medal icon.svg   Szwajcaria   Nino Schurter Gold medal icon.svg   Ukraina   Jana Bełomoina
Silver medal icon.svg   Holandia   Mathieu van der Poel Silver medal icon.svg   Polska   Maja Włoszczowska
Bronze medal icon.svg   Nowa Zelandia   Anton Cooper Bronze medal icon.svg   Szwajcaria   Jolanda Neff
2 lipca Andora Vallnord Gold medal icon.svg   Szwajcaria   Nino Schurter Gold medal icon.svg   Ukraina   Jana Bełomoina
Silver medal icon.svg   Szwajcaria   Mathias Flückiger Silver medal icon.svg   Dania   Annika Langvad
Bronze medal icon.svg   Francja   Jordan Sarrou Bronze medal icon.svg   Norwegia   Gunn-Rita Dahle Flesjå
9 lipva Szwajcaria Lenzerheide Gold medal icon.svg   Szwajcaria   Nino Schurter Gold medal icon.svg   Wielka Brytania   Annie Last
Silver medal icon.svg   Czechy   Jaroslav Kulhavý Silver medal icon.svg   Norwegia   Gunn-Rita Dahle Flesjå
Bronze medal icon.svg   Rosja   Anton Sincow Bronze medal icon.svg   Ukraina   Jana Bełomoina
6 sierpnia Kanada Mont-Sainte-Anne Gold medal icon.svg   Szwajcaria   Nino Schurter Gold medal icon.svg   Ukraina   Jana Bełomoina
Silver medal icon.svg   Francja   Stéphane Tempier Silver medal icon.svg   Francja   Pauline Ferrand-Prévot
Bronze medal icon.svg   Włochy   Gerhard Kerschbaumer Bronze medal icon.svg   Kanada   Catharine Pendrel
27 sierpnia Włochy Val di Sole Gold medal icon.svg   Szwajcaria   Nino Schurter Gold medal icon.svg   Szwajcaria   Jolanda Neff
Silver medal icon.svg   Francja   Stéphane Tempier Silver medal icon.svg   Ukraina   Jana Bełomoina
Bronze medal icon.svg   Francja   Julien Absalon Bronze medal icon.svg   Polska   Maja Włoszczowska

Eliminator[edytuj]

Data Miejsce Podium (mężczyźni) Podium (kobiety)
6 maja Włochy Volterra Gold medal icon.svg   Francja   Lorenzo Serres Gold medal icon.svg   –
Silver medal icon.svg   Hiszpania   Alberto Mingorance Silver medal icon.svg   –
Bronze medal icon.svg   Holandia   Jeroen van Eck Bronze medal icon.svg   –
4 czerwca Stany Zjednoczone Columbus Gold medal icon.svg   Francja   Simon Rogier Gold medal icon.svg   –
Silver medal icon.svg   Francja   Alberto Mingorance Silver medal icon.svg   –
Bronze medal icon.svg   Stany Zjednoczone   Seth Kemp Bronze medal icon.svg   –
25 czerwca Belgia Waregem Gold medal icon.svg   Niemcy   Simon Gegenheimer Gold medal icon.svg   Holandia   Lizzy Witlox
Silver medal icon.svg   Francja   Titouan Perrin Ganier Silver medal icon.svg   Norwegia   Ingrid Bøe Jacobsen
Bronze medal icon.svg   Czechy   Dominik Prudek Bronze medal icon.svg   Holandia   Didi de Vries
27 sierpnia Niemcy Winterberg Gold medal icon.svg   Norwegia   Torjus Bern Hansen Gold medal icon.svg   Norwegia   Ingrid Bøe Jacobsen
Silver medal icon.svg   Francja   Titouan Perrin Ganier Silver medal icon.svg   Holandia   Lizzy Witlox
Bronze medal icon.svg   Holandia   Jeroen van Eck Bronze medal icon.svg   Szwajcaria   Aline Seitz
3 września Holandia Apeldoorn Gold medal icon.svg   Niemcy   Simon Gegenheimer Gold medal icon.svg   Francja   Coline Clauzure
Silver medal icon.svg   Hiszpania   Alberto Mingorance Silver medal icon.svg   Holandia   Lizzy Witlox
Bronze medal icon.svg   Holandia   Lehvi Braam Bronze medal icon.svg   Holandia   Maaike de Heij
24 września Belgia Antwerpia Gold medal icon.svg   Wikiprojekt:Szablony flag   Gold medal icon.svg   Wikiprojekt:Szablony flag  
Silver medal icon.svg   Wikiprojekt:Szablony flag   Silver medal icon.svg   Wikiprojekt:Szablony flag  
Bronze medal icon.svg   Wikiprojekt:Szablony flag   Bronze medal icon.svg   Wikiprojekt:Szablony flag  

Zjazd[edytuj]

Data Miejsce Podium (mężczyźni) Podium (kobiety)
30 kwietnia Francja Lourdes Gold medal icon.svg   Francja   Alexandre Fayolle Gold medal icon.svg   Wielka Brytania   Rachel Atherton
Silver medal icon.svg   Kanada   Mark Wallace Silver medal icon.svg   Australia   Tracey Hannah
Bronze medal icon.svg   Kolumbia   Marcelo Gutiérrez Bronze medal icon.svg   Wielka Brytania   Tahnee Seagrave
4 czerwca Wielka Brytania Fort William Gold medal icon.svg   Południowa Afryka   Greg Minnaar Gold medal icon.svg   Australia   Tracey Hannah
Silver medal icon.svg   Australia   Jack Moir Silver medal icon.svg   Francja   Myriam Nicole
Bronze medal icon.svg   Stany Zjednoczone   Aaron Gwin Bronze medal icon.svg   Szwajcaria   Emilie Siegenthaler
11 czerwca Austria Leogang Gold medal icon.svg   Stany Zjednoczone   Aaron Gwin Gold medal icon.svg   Wielka Brytania   Tahnee Seagrave
Silver medal icon.svg   Francja   Loris Vergier Silver medal icon.svg   Australia   Tracey Hannah
Bronze medal icon.svg   Południowa Afryka   Greg Minnaar Bronze medal icon.svg   Francja   Myriam Nicole
2 lipca Andora Vallnord Gold medal icon.svg   Australia   Troy Brosnan Gold medal icon.svg   Francja   Myriam Nicole
Silver medal icon.svg   Południowa Afryka   Greg Minnaar Silver medal icon.svg   Wielka Brytania   Tahnee Seagrave
Bronze medal icon.svg   Wielka Brytania   Danny Hart Bronze medal icon.svg   Francja   Marine Cabirou
9 lipca Szwajcaria Lenzerheide Gold medal icon.svg   Południowa Afryka   Greg Minnaar Gold medal icon.svg   Francja   Myriam Nicole
Silver medal icon.svg   Australia   Troy Brosnan Silver medal icon.svg   Wielka Brytania   Rachel Atherton
Bronze medal icon.svg   Wielka Brytania   Danny Hart Bronze medal icon.svg   Szwajcaria   Emilie Siegenthaler
6 sierpnia Kanada Mont-Sainte-Anne Gold medal icon.svg   Stany Zjednoczone   Aaron Gwin Gold medal icon.svg   Wielka Brytania   Tahnee Seagrave
Silver medal icon.svg   Australia   Dean Lucas Silver medal icon.svg   Francja   Myriam Nicole
Bronze medal icon.svg   Wielka Brytania   Danny Hart Bronze medal icon.svg   Australia   Tracey Hannah
27 sierpnia Włochy Val di Sole Gold medal icon.svg   Stany Zjednoczone   Aaron Gwin Gold medal icon.svg   Wielka Brytania   Tahnee Seagrave
Silver medal icon.svg   Francja   Amaury Pierron Silver medal icon.svg   Francja   Myriam Nicole
Bronze medal icon.svg   Francja   Loïc Bruni Bronze medal icon.svg   Australia   Tracey Hannah

Klasyfikacje[edytuj]

Mężczyźni[edytuj]

CROSS-COUNTRY
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwajcaria Nino Schurter 1500
2. Francja Stéphane Tempier 850
3. Francja Maxime Marotte 772
4. Hiszpania David Valero 691
5. Francja Jordan Sarrou 685
6. Francja Titouan Carod 592
7. Nowa Zelandia Anton Cooper 530
8. Francja Julien Absalon 520
9. Niemcy Manuel Fumic 507
10. Szwajcaria Florian Vogel 496
ELIMINATOR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Wikiprojekt:Szablony flag
2. Wikiprojekt:Szablony flag
3. Wikiprojekt:Szablony flag
4. Wikiprojekt:Szablony flag
5. Wikiprojekt:Szablony flag
6. Wikiprojekt:Szablony flag
7. Wikiprojekt:Szablony flag
8. Wikiprojekt:Szablony flag
9. Wikiprojekt:Szablony flag
10. Wikiprojekt:Szablony flag
DOWNHILL
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Aaron Gwin 1149
2. Australia Troy Brosnan 990
3. Południowa Afryka Greg Minnaar 974
4. Francja Loïc Bruni 752
5. Francja Loris Vergier 700
6. Wielka Brytania Danny Hart 692
7. Australia Jack Moir 682
8. Kanada Mark Wallace 641
9. Wielka Brytania Laurie Greenland 587
10. Francja Alexandre Fayolle 490

Kobiety[edytuj]

CROSS-COUNTRY
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Ukraina Jana Bełomoina 1250
2. Polska Maja Włoszczowska 1006
3. Dania Annika Langvad 744
4. Szwajcaria Jolanda Neff 715
5. Szwajcaria Linda Indergand 711
6. Norwegia Gunn-Rita Dahle Flesjå 704
7. Wielka Brytania Annie Last 653
8. Rosja Irina Kalentjewa 652
9. Kanada Emily Batty 649
10. Holandia Anne Tauber 601
ELIMINATOR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Wikiprojekt:Szablony flag
2. Wikiprojekt:Szablony flag
3. Wikiprojekt:Szablony flag
4. Wikiprojekt:Szablony flag
5. Wikiprojekt:Szablony flag
6. Wikiprojekt:Szablony flag
7. Wikiprojekt:Szablony flag
8. Wikiprojekt:Szablony flag
9. Wikiprojekt:Szablony flag
10. Wikiprojekt:Szablony flag
DOWNHILL
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Myriam Nicole 1375
2. Wielka Brytania Tahnee Seagrave 1284
3. Australia Tracey Hannah 1270
4. Wielka Brytania Rachel Atherton 932
5. Szwajcaria Emilie Siegenthaler 852
6. Wielka Brytania Manon Carpenter 644
7. Włochy Eleonora Farina 638
8. Francja Marine Cabirou 567
9. Kanada Miranda Miller 387
10. Szwajcaria Carina Cappellari 295

Linki zewnętrzne[edytuj]