Radio SRF 1

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Radio SRF 1
Radio SRF 1.svg
Państwo  Szwajcaria
Język niemiecki
Siedziba Zurych
Założono 1931
Inne nazwy DRS 1
Właściciel Schweizer Radio und Fernsehen
Strona internetowa

Radio SRF 1 - szwajcarski kanał radiowy produkowany przez Schweizer Radio und Fernsehen (SRF), niemieckojęzyczną część publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego SRG SSR. Jest kanałem ogólnotematycznym, z naciskiem na programy informacyjne i rozrywkowe. Emituje także audycje satyryczne, dziecięce oraz konkursy. Został uruchomiony w 1931 jako DRS 1, obecną nazwę uzyskał w 2012, kiedy to wprowadzono markę SRF, wspólną dla wszystkich szwajcarskich mediów publicznych w języku niemieckim.

Stacja dostępna jest w niemieckojęzycznych kantonach Szwajcarii w cyfrowym i analogowym przekazie naziemnym, można jej także słuchać przez Internet oraz w niekodowanym przekazie satelitarnym z satelity Eutelsat Hot Bird 13B. W roku 2012 średnia słuchalność kanału wyniosła ok. 32,7%, co czyniło go liderem niemieckojęzycznego rynku radiowego w Szwajcarii.

Mutacje regionalne[edytuj | edytuj kod]

Zasadnicza część programu nadawana jest z centrum radiowego SRF w Zurychu, jednak kilka razy w ciągu dnia sygnał stacji jest rozszczepiany na sześć mutacji regionalnych:

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]