Re-Volt

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy komputerowej gry wyścigowej. Zobacz też: inne znaczenie Re-Volt.
Re-Volt
Producent Acclaim Entertainment, Probe Ltd
Wydawca Acclaim Entertainment, Throwback Entertainment
Data wydania 1999
Gatunek komputerowe wyścigi
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows, PlayStation, Nintendo 64, Sega Dreamcast
Wymagania

Pentium II 266 MHz, 64 MB RAM, akcelerator 3D, Windows 98

Re-Voltkomputerowa gra wyścigowa wydana w 1999 roku przez studio Acclaim Entertainment, dostępna na komputery osobiste oraz konsole PlayStation, Nintendo 64 i Dreamcast[1]. Gra polega na wyścigach modeli samochodów RC sterowanych drogą radiową, które odbywają się w różnorodnych sceneriach (Supermarket, Ogród botaniczny etc.).

Rozgrywka[edytuj]

Do dyspozycji gracza oddanych jest 28 modeli zdalnie sterowanych samochodów, które są podzielone na pięć klas (Rookie, Amateur, Advanced, Semi-Pro oraz Pro). Zawody przeprowadzane są na 14 trasach podzielonych na 4 kategorie (Easy, Medium, Hard oraz Extreme), które można również pokonywać w ich lustrzanym odbiciu oraz w przeciwnym kierunku. Kolejne samochody i trasy odblokowywane są w miarę wygrywania kolejnych medali za udział w turniejach (Brązowy, Srebrny, Złoty, Platynowy). Wyścigi urozmaicają rozrzucone po trasach bonusy, zarówno wspomagające pojazd gracza (chwilowe przyśpieszenie, nietykalność), jak również działające na szkodę przeciwników (plama oleju, impuls elektryczny itp.).

Gra wieloosobowa[edytuj]

W wersjach na konsole rozgrywka w trybie wieloosobowym pozwala na rywalizację 2-4 graczy dzięki trybowi podzielonego ekranu, natomiast w wersji PC możliwa jest jedynie rozgrywka przez Internet.

Edytor tras[edytuj]

Wszystkie wersje gry posiadają wbudowany edytor tras, w skład którego wchodzą różnorodne moduły, takie jak mosty, skocznie, rynny, z których można zbudować nieskończoną ilość unikalnych tras. Po stworzeniu nowego poziomu może on służyć zarówno w trybie rozgrywki dla pojedynczego gracza jak i w grze wieloosobowej.

Przypisy

  1. Re-Volt (PC). Gry-Online. [dostęp 2013-05-20].