Redan (przedsiębiorstwo)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Redan S.A.
Ilustracja
Sklep Top Secret czołowej marki należącej Redan, w Tomaszowie Mazowieckim
Państwo  Polska
Siedziba Łódź, ul. Żniwna 10/14
Data założenia 1995
Forma prawna spółka akcyjna
Prezes Bogusz Kruszyński
Nr KRS 0000039036
Giełda GPW
ISIN PLREDAN00019
Symbol akcji REDAN (RDN)
Dane finansowe
Kapitał zakładowy 20 938 020 zł
Położenie na mapie Łodzi
Mapa lokalizacyjna Łodzi
Redan S.A.
Redan S.A.
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Redan S.A.
Redan S.A.
Położenie na mapie województwa łódzkiego
Mapa lokalizacyjna województwa łódzkiego
Redan S.A.
Redan S.A.
Ziemia51°46′57,8″N 19°24′36,2″E/51,782722 19,410056
Strona internetowa

Redan S.A.przedsiębiorstwo z siedzibą w Łodzi, zajmujące się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży będące spółką zarządzającą Grupy Kapitałowej Redan.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Redan S.A jest właścicielem takich marek marek odzieżowych jak: Top Secret, Troll, Textilmarket. Dominującą część działalności GK Redan stanowi sprzedaż detaliczna odzieży prowadzona poprzez dwie podstawowe sieci handlowe wchodzące w skład grupy. Są to modowa sieć sklepów Top Secret (spółka Top Secret sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi) i dyskontowa sieć Textilmarket (spółka TXM S.A. w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie). Łącznie dwie sieci posiadały na koniec 2014 rok ponad 500 sklepów, zatrudniały ponad 3000 osób i generowały ponad 500 milionów złotych obrotu. Podstawowym rynkiem dla GK Redan jest Polska, ale spółka prowadzi również działania w Rosji, Ukrainie, na Białorusi, w Czechach, na Słowacji, na Litwie, w Niemczech, Norwegii, Bułgarii, Mołdawii, Rumunii i Grecji.

Redan od lat wspiera fundację Happy Kids – ogólnopolską organizację pożytku publicznego zajmującą się tworzeniem i wspieraniem rodzinnych domów dziecka[1].

Akcjonariat[edytuj | edytuj kod]

Firma jest całkowicie polskim podmiotem gospodarczym, który został zarejestrowany jako spółka akcyjna w 1995 roku. Większościowym udziałowcem spółki jest Radosław Wiśniewski będący jednocześnie jej historycznym twórcą. Od 2003 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]