Rocky Carroll

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rocky Carroll
Ilustracja
Imię i nazwisko Rocky Carroll
Data i miejsce urodzenia 9 lipca 1963
Cincinnati, Ohio, USA
Zawód aktor
Współmałżonek żona Gabrielle Bullock (ślub w 1996 r.), jedno dziecko
Lata aktywności od 1989

Rocky Carroll (ur. 9 lipca 1963 r. w Cincinnati, Ohio) – amerykański aktor. Najlepiej znany z roli Dr. Keith Wilkes'a w serialu Szpital Dobrej Nadziei oraz Leona Vance'a w serialach Agenci NCIS i Agenci NCIS: Los Angeles.

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Rocky Carroll urodził się w Roscoe Fulton w Cincinnati, Ohio. Jego kariera aktorska jest zakorzeniona w teatrze. W roku 1981, Carroll został absolwentem słynnej Szkoły Twórczej i Sztuki SCPA w Cincinnati, Ohio, w Cincinnati Public School District. Następnie uczęszczał do Konserwatorium Sztuki Teatralnej w Webster University w St Louis, które ukończył z stopniem "BFA". Po ukończeniu studiów, Carroll postanowił przenieść się do Nowego Jorku, w samym sercu wspólnoty teatralnej. Wprowadził wiele małych dzieci do twórczości Williama Szekspira poprzez udział w "Shakespeare on Broadway" serii Joe Pappa. Carroll poślubił Gabrielle Bullock w dniu 25 maja 1996 roku. Mają jedną córkę, Elissa.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

W roku 1987 , Carroll został wprowadzony do prac Augusta Wilsona . Następnie dostał rolę w broadwayowskiej produkcji Wilsona. Spektakl nie tylko zdobył nagrodę Pulitzera za historię, ale Carroll zdobył nominację do nagród Tony i Drama Desk.

Miał również główną rolę (jako Dr Keith Wilkes) w serialu Szpital Dobrej Nadziei . Carroll wystąpił gościnnie w kilku innych programach telewizyjnych ,takich jak Orły z Bostonu, The West Wing, Prawo i porządek , The Game , Ostry dyżur i Chirurdzy. Carroll zagrał także w wielu filmach hollywoodzkich , takich jak Urodzony czwartego lipca, The Ladies Man, Crimson Tide , The Great White Hype i The Chase.

W piątym sezonie serialu CBS Agenci NCIS , Rocky Carrol został wyróżniony w powracającej roli asystenta dyrektora NCISa Leona Vance'a . W ten sposób znów zagrał z aktorami z którymi spotkał się w serialu Szpital Dobrej Nadziei Markiem Harmonem i Lauren Holly . Po śmierci dyrektora NCIS Jenny Shepard , jego postać została nowym dyrektorem NCIS i zastąpiła Holly w głównej obsadzie . W 2009 roku grał rolę Vance'a w spin-offie Agentów NCIS : Agenci NCIS: Los Angeles , a Vance często pojawiał się w serialu do trzeciego sezonu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]