Rodzina Treflików

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rodzina Treflików
Gatunek animowany
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Muzyka tytułowa Natalia Kukulska
Liczba odcinków 39
Liczba serii 3
Produkcja
Produkcja Studio Trefl SA
Reżyseria Marek Skrobecki
Scenariusz Piotr Dumała,
Izabela Opawska,
Jadwiga Hockuba, Patrycja Wojtkowiak - Skóra, Julia Opawska
Muzyka Andrzej Krauze
Zdjęcia Jan Paweł Trzaska
Czas trwania odcinka 8:30
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji Polska
Data premiery I sezon - 01.06.2016 r.
II sezon - 27.01.2017 r.
III sezon - 24.12.2017 r.
Stacja telewizyjna TVP ABC

Nick Jr Polska Nick Jr Czechy Nick Jr Rumunia

Pierwsza emisja 1 czerwca 2016
Lata emisji od 2016 roku
Strona internetowa

Rodzina Treflików – polski serial animowany dla dzieci zrealizowany w Studiu Trefl w Trójmieście. To pierwsza produkcja w Polsce wykonana w technice lalkowej z wykorzystaniem druku 3D[1]. Jego pomysłodawcą jest założyciel studia – Kazimierz Wierzbicki.

„Rodzina Treflików” to animacja dedykowana dzieciom w wieku od 3 do 6 lat. Jej reżyserem jest Marek Skrobecki[2], będący współtwórcą oscarowego filmu „Piotruś i wilk”, który w 2007 roku triumfował w kategorii „Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany”.

Premiera pierwszej serii serialu miała miejsce w TVP ABC 1 czerwca 2016 roku. Premiera drugiej serii odbyła się w styczniu 2017 roku, a trzecia – w grudniu 2017 roku. Każda seria składa się z trzynastu ok. 8-minutowych odcinków. Wideoklip "Trefliki" do piosenki tytułowej animacji (reżyseria: Marek Skrobecki, wykonanie: Natalia Kukulska), zdobył tytuł najlepszego wideoklipu dla dzieci w ramach Yach Film Festiwal 2016.

Opis fabuły i postaci[edytuj | edytuj kod]

Rozśpiewane i roztańczone Trefliki w każdym odcinku zapraszają młodego widza na nową przygodę do świata wyobraźni. Ta pozornie zwyczajna rodzina mieszka w małym domku, do którego pewnego dnia przybywa tajemniczy gość – Mały Wujcio. Ma on magiczne moce i pozostaje niewidoczny dla dorosłych. Od tego czasu towarzyszy on dzieciom – 6-letniej Treflince i 4-letniemu Treflikowi, ale też w tajemnicy wspiera Mamę i Tatę. Zabiera małych bohaterów do odległych, tajemniczych krain, jednocześnie pomagając zrozumieć otaczający ich na co dzień świat. Rodzinę Treflików często odwiedzają krewni i znajomi, z których wielu to bardzo intrygujące persony! Wśród nich są Babcia i Dziadek, Ciocia, Pan Jareczek, sąsiad Robobot, a nawet Król i Królowa. Drugi sezon to debiut nowych bohaterów m.in. Kury, kota Rudolfa, Dużego Wujcia. Serial przepełniony jest pozytywną energią i zapoznaje dzieci z takimi zagadnieniami jak przyjaźń, szacunek, szczerość i tolerancja.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Głosów postaciom użyczyli m.in.[3][4]:

Piosenkę tytułową zaśpiewała Natalia Kukulska.

Technika[5][edytuj | edytuj kod]

Serial jest wykonany w całości w technice animacji lalkowej. To tradycyjna forma animacji wymagająca wykonania 25 zdjęć na sekundę filmu. Do każdego zdjęcia animator delikatnie zmienia ustawienie lalki. Przy produkcji „Rodziny Treflików” po raz pierwszy w Polsce wykorzystano na dużą skalę druk 3D. Wydrukowane zostały głowy postaci z wymiennymi pyszczkami, ale także liczne rekwizyty, a nawet elementy stroju (np. buciki).

I sezon[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł odcinka Opis fabuły odcinka Piosenki w odcinku
1 Tęcza Dzień nie zapowiada się dobrze. Za oknem deszcz, wszyscy nudzą się

w domu. Niespodziewanie w pokoju dziecięcym pojawia się Mały Wujcio

i inspiruje dzieci do twórczych zabaw, które przy okazji odciążą mamę

w sprzątaniu!

Pada deszcz

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Jarosław Boberek (Tata), Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik)

Tęcza[6]

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Jarosław Boberek (Tata), Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik)

2 Kołysanka Trefliki szykują się do snu, ale nie mogą zasnąć, bo rozmyślają o tym, co nocą porabia Mały Wujcio. Wujcio pojawia się więc u Treflika w pokoju

i zabiera dzieci na nocną wycieczkę do magicznej krainy. Niektórzy jej mieszkańcy też mają dziś problem z zaśnięciem.

Wujcio

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Cezary Kwieciński (Mały Wujcio), Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik)

Kołysanka

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Cezary Kwieciński (Mały Wujcio), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik)

3 Drzewko Rodzina Treflików wspólnie sadzi drzewko w ogródku. Tymczasem Treflinka ma problem z Gondusiem, który uderzył ją piłką i uciekł zamiast przeprosić. Mały Wujcio namawia ją, żeby porozmawiała o tym z chłopcem. Pan Jareczek

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Sasza Reznikow (Pan Jareczek)

Drzewko

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Sasza Reznikow (Pan Jareczek), Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik), Aleksandra Meller – Ostrowska (Gonduś), Jarosław Boberek (Tata)

4 Król i Królowa Treflikowi nie dopisuje apetyt. Mimo namów nie chce jeść naleśników przyrządzonych przez Babcię. Zamiast jeść woli bawić się wiatraczkiem, przez co ląduje na szafie, z której boi się zejść. Jego zdanie zmienia dopiero wizyta królewskiej pary. Trefliku, Trefliku

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Agnieszka Babicz – Stasiorowska (Babcia), Sasza Reznikow (Dziadek)

Naleśniki[7]

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik), Andrzej Śledź (Król), Agnieszka Babicz – Stasiorowska (Babcia), Magdalena Smug – Wolak (Królowa), Sasza Reznikow (Dziadek)

5 Urodziny Treflika Treflik ma urodziny, chce je spędzić w towarzystwie wszystkich przyjaciół, ale Ci spóźniają się na przyjęcie. Na miejscu jest tylko Ciotka, która wyjada wszystkie słodycze przygotowane dla gości. Ciotka okazuje się czarownicą i porywa tort urodzinowy. Urodziny

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik), Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Sasza Reznikow (Dziadek), Agnieszka Babicz – Stasiorowska (Babcia)

Ciotka na miotle

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Krystyna Tkacz (Ciotka), Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik), Agnieszka Babicz-Stasierowska (Babcia), Aleksandra Meller – Ostrowska (Gonduś), Tomasz Gregor (Funio/Funia)

6 Żywa woda Treflinka źle się czuje. Treflik chce pomóc siostrze. Od Małego Wujcia dowiaduje się o istnieniu magicznej żywej wody, która może uzdrowić Treflinkę. Wyrusza więc na wyprawę w jej poszukiwaniu. Zaklęcie

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Cezary Kwieciński (Mały Wujcio), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik)

Opuszczamy już ten kraj[8]

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Cezary Kwieciński (Mały Wujcio), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik), Tomasz Gregor (Ptaszek)

7 Nowy sąsiad Rodzina Treflików ma nowego sąsiada, więc zaprasza go na obiad. Najbardziej z obecności gościa cieszy się Tatuś, któremu od dawna marzy się przyjaciel. Na szczęście okazuje się, że świetnie się dogadują. Przyjaciel

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Jarosław Boberek (Tata)

Robobot

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Tomasz Gregor (Robobot), Jarosław Boberek (Tata), Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik)

8 Domek w domku Treflik i Treflinka znajdują wielkie pudło, z którego postanawiają zrobić domek do zabawy. Gdy domek jest już gotowy pojawia się Mały Wujcio

i sprawia, że budowla rośnie, dzięki czemu można w niej zorganizować wspaniałą zabawę dla wszystkich przyjaciół.

Zbudujemy domek

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik)

W naszym małym domku

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik), Jarosław Boberek (Tata), Aleksandra Meller – Ostrowska (Gonduś), Sasza Reznikow (Pan Jareczek), Agnieszka Babicz-Stasierowska, Tomasz Gregor (Funio/Funia)

9 Treflik królem Treflik znajduje koronę i ogłasza się królem. Zaczyna się zachowywać

z wyższością wobec innych domowników i przyjaciół. Nie spodziewa się jednak, że tak ważna pozycja wiąże się także z obowiązkami.

Królem jestem

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik), Jarosław Boberek (Tata), Joanna Jabłczyńska (Treflinka)

Być królem

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik)

10 Buty Treflinka dostaje od Tatusia nowe buciki. Ciotka stara się zniechęcić do nich Treflinkę, by ta oddała jej nowe pantofelki. Treflinka poddając się wpływowi Ciotki skarży się Małemu Wujciowi, że jej nowe buty są zbyt nudne. Mały Wujcio podarowuje jej więc parę magicznych trzewików. Czarodziejskie buty

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Krystyna Tkacz (Ciotka)

But cud

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Krystyna Tkacz (Ciotka)

11 Szczęśliwa rodzinka Zwykły dzień rodziny Treflików mija na wspólnych zajęciach, ale czasem każdy musi mieć chwilę dla siebie. Na koniec dnia można przecież porozmawiać o tym, co każdy z członków rodziny robił w ciągu dnia. Szczęśliwa rodzina

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik), Jarosław Boberek (Tata), Cezary Kwieciński (Mały Wujcio)

Rodzinka Treflików

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Cezary Kwieciński (Mały Wujcio)

12 Z wizytą u Cioci Treflinka marzy o zwierzątku. Postanawia się więc zaopiekować pajączkiem, który uplótł sieć w oknie jej pokoju. Tymczasem cała rodzina odwiedza Ciotkę, u której w domu roi się od zwierząt. Jedno z nich akurat poszukuje nowego domu.  Pajączek[9]

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Joanna Jabłczyńska (Treflinka)

Zwierzątko

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Karolina Trębacz-Mazurkiewicz (Treflik), Krystyna Tkacz (Ciotka)

13 Babski wieczór Mama, Babcia, Treflinka i Ciotka postanawiają zorganizować przyjęcie

w babskim gronie. Spotkanie przerywa niespodziewany gość – do pokoju wlatuje nietoperz. 

Babski wieczór

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Krystyna Tkacz (Ciotka), Agnieszka Babicz – Stasiorowska (Babcia)

Złapać nietoperza

tekst: Piotr Dumała, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Krystyna Tkacz (Ciotka), Agnieszka Babicz – Stasiorowska (Babcia)

II sezon[edytuj | edytuj kod]

Lp. Tytuł odcinka Opis fabuły odcinka Piosenki w odcinku
1 Serce Robobota Treflinka i Treflik odwiedzają Pana Robobota, który zdradza dzieciom swoje najskrytsze marzenie, chciałby mieć serce. Dzieci starają się to marzenie spełnić, pomaga im w tym

Mały Wujcio. Pan Robobot, dostaje od dzieci prezent i zaczyna odczuwać. Jest wzruszony

i szczęśliwy. Wygląda na to, że miłość zmienia wszystko.

"Druty moje druty"[10]

muzyka: Andrzej Krauze,

słowa: Piotr Dumała,

wykonanie: Tomasz Gregor,

Maria Kozłów-Ratke – skrzypce, Karolina Krauze - Akordeon

"Serce Robobota"[11]

muzyka: Andrzej Krauze,

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Tomasz Gregor, Maria Kozłów-Ratke – skrzypce, Karolina Krauze – Akordeon, Andrzej Krauze – Gitara klasyczna

2 Kot Rodzeństwo Treflików bawi się z Kotkiem, ale zabawę przerywa Mamusia. Jest ważna

sprawa do załatwienia. Rodzina czeka na wizytę ważnego gościa, przygotowania pochłaniają wszystkich członków rodziny. Kot Rudolf jest obrażony, czuje, że dotknęła go niesprawiedliwość.

Ważny gość, docenia przygotowania, ale wybiera zwykłą ławkę. Do salonu wchodzi Rudolf i sądzi, że to co widzi jest przygotowane dla niego. Czuje się doceniony.

"Kot"[12]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Kamil Pękala,

Maria Kozłów-Ratke – skrzypce,

Eleonora Saayman – wiolonczela

"Król"[13]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Andrzej Śledź

3 Kura Pod dach rodziny Treflików, trafia zabłąkana Kura. Ma w koszyczku tajemnicze zawiniątko.

Jest trochę wystraszona, powoli nabiera zaufania do prawie wszystkich członków rodziny.

Prawie wszystkich, z wyjątkiem Kota Rudolfa, ale ich relacje zmieniają się pod wpływem

Małego Wujcia. Cała rodzina ustala nowe święto na cześć Kury i jeden bezmięsny

dzień.

"Kura"

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Anita Rywalska-Sosnowska

Karolina Krauze - tuba

"Dzień kury"[14]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Magdalena Różczka, Jarosław Boberek, Kamil Pękala, Anita Rywalska-Sosnowska

Adam Zagrodzki – perkusja, Robert Słucki – gitara elektryczna

4 Zdrowy Tatuś Tatuś Treflik źle się czuje, wszyscy domownicy starają się by jak najszybciej doszedł do

siebie. Każdy przy tym wykorzystuje znane mu sposoby na „wygonienie” choroby. Pod

wpływem troski bliskich i sposobów jakimi walczą z chorobą Tatuś odzyskuje zdrowie.

Tatuś docenia troskliwość klanu.

"Tatuś chory"[15]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

Wykonanie: Joanna Jabłczyńska,

Eleonora Saayman – wiolonczela

"Kwasidło"

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Cezary Kwieciński, Karolina Krauze – tuba

"Kochany Tatuś"

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Jarosław Boberek, Cezary Kwieciński, Agnieszka Babicz, Sasza Reznikow, Krystyna Tkacz, Kamil Pękala

5 Jajko Okazało się, że tajemnicze zawiniątko należące do Pani Kury, to jej jajko. Kura podejrzewa,

że zniknęło przy udziale Kota Rudolfa. Kot Rudolf czuje się pokrzywdzony tym podejrzeniem.

Wszyscy domownicy starają się odnaleźć zgubę. Znajdują różne zaginione wcześniej

przedmioty. Kura coraz smutniejsza z powodu straty, ale wtedy do akcji wkracza Tatuś

. Wszystko, choć zaskakująco, dobrze się kończy.

"Cip Cip"[16]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie:

Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska,

Anita Rywalska-Sosnowska,

Maria Kozłów Ratke – skrzypce, Eleonora Saayman – wiolonczela

"Zgubić coś"[17]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie:

Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska,

Magdalena Różczka, Cezary Kwieciński, Sasza Reznikow, Anita Rywalska-Sosnowska,

Robert Słucki – gitara akustyczna, Karolina Krauze – akordeon

6 Sobowtóry Dzieci razem z Panią Kura, Kotem Rudolfem i Małym Wujciem wybierają się do Cioci.

Ciocia ma urodziny i jest w trakcie przygotowań do przyjęcia. To co dzieci widzą przez

okno bardzo ich dziwi. Okazuje się, że czary Cioci wymknęły się z pod kontroli. Treflik

trochę się boi. Wszystko dobrze się kończy, dzieci pomagają Cioci w przygotowaniu imprezy.

"Sobowtóry"

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Krystyna Tkacz

Lucjan Sierpowicz – trąbka

"Urodziny ciotki"[18]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Krystyna Tkacz

Lucjan Sierpowicz – trąbka

7 Zaginiony Treflik Treflinka pokłóciła się z Treflikiem. Treflik się obraził i gdzieś zniknął. Zaniepokojona

Treflinka razem z rodzicami, Małym Wujciem, Kotem Rudolfem i Ciotką szuka braciszka.

Wszyscy odczuwają ulgę, kiedy w końcu odnajdują „zgubę”. Treflik postanawia, że już nie

będzie się sam oddalał, a Treflinka dodaje, że nie będą się już kłócić.

"Pokłóciliśmy się o nic"[19]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Joanna Jabłczyńska

Maria Kozłów-Ratke – skrzypce, Eleonora Saayman -wiolonczela

"Treflik odnaleziony"[20]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Magdalena Różczka, Jarosław Boberek, Krystyna Tkacz, Kamil Pękala,

Lucjan Sierpowicz – trąbka

8 Huśtawka Treflinka i Treflik huśtają się na placu zabaw. Do zabawy dołącza Prince Kong. Jest dużo

większy i silniejszy od dzieci co nie zawsze ma pozytywne skutki. Początkowo Treflik zazdrości

siły Prince Kongowi i też chce być duży, prosi o pomoc Małego Wujcia. Splot wydarzeń

skłania Treflika do refleksji i postanawia jednak zostać swoich rozmiarów.

"Treflik mały"[21]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz,

Eleonora Saaymann – wiolonczela

"King Kong"[22]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Maciej Zakościelny,

Adam Zagrodzki – perkusja, Tomasz Imienowski – bas,

Piotr Augustynowicz – gitara, Marek Skrobecki – harmonijka

9 Pasja Treflinki Treflinka chce z kimś podzielić się swoja pasją, ale wszyscy są zajęci swoimi sprawami.

Nawet Mały Wujcio odmawia wspólnego tańca, za to dzieli się z dziewczynką sposobem na

znalezienie towarzystwa do wygibasów. W końcu udaje się potańczyć całą gromadą na

podwórku Treflków. Do tańca przygrywa narodzona z pasji do wynalazków maszyna konstrukcji

Tatusia.

"Pasja Treflinki"

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Joanna Jabłczyńska,

Michał Drabczyk – gitara elektryczna i akustyczna

"Jaro śpiewa"[23]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Sasza Reznikow,

Michał Drabczyk – gitara elektryczna i akustyczna

Maria Kozłów-Ratke - skrzypce

10 Na tropie skarbu Treflik dostał mapę skarbu od Małego Wujcia. Do poszukiwań dołącza Treflinka. Dzieci

szukając złotego runa przeżywają przygody. Kiedy muszą stanąć przed wyborem okazuje

się, że dobra zabawa z przyjaciółmi jest lepsza od enigmatycznego skarbu. W tym odcinku

zyskują nowego przyjaciela Misia Zdzisia.

"Na tropie skarbów"

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska

Lucjan Sierpowicz – trąbka, Karolina Krauze - tuba

"Czyje jajko"

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Magdalena Różczka, Jarosław Boberek, Kamil Pękala

11 Duży Wujcio W ogródku Treflików ląduje tajemnicze pudło z Dużym Wujciem co jest powodem zmartwienia

Małego Wujcia. Duży Wujcio nie wzbudza zaufania domowników. Przerażony

Mały Wujcio opowiada dzieciom o swoich przypuszczeniach dotyczących wizyty Dużego

Wujcia. Wszystko dobrze się kończy do walki z czarnym charakterem staje Pani Kura.

"Domki sprzedaje"[24]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Grzegorz Pawlak,

Lucjan Sierpowicz – trąbka, Maria Kozłów-Ratke – skrzypce

Robert Słucki – gitara klasyczna

"Pani kura"[25]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska,

Magdalena Różczka, Jarosław Boberek, Cezary Kwieciński, Kamil Pękala, Anita Rywalska-Sosnowska,

Lucjan Sierpowicz – trąbka, Robert Słucki – gitara klasyczna

12 Sami w domu Mamusia Treflików wyjeżdża na obóz sportowy. Tatuś w tej niecodziennej sytuacji stara się dzieciom umilić czas proponując wiele atrakcji, ale one mają inne pomysły na spędzenie czasu. Zanim zaczną zabawę na całego, tata prosi o uprzątniecie sztangi. Zadanie okazuje się ponad siły nie tylko Treflików. Całe towarzystwo wyciąga wnioski na temat regularnego uprawiania sportów. "Na fitnesie"[26]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Lucjan Sierpowicz – trąbka, Karolina Krauze - tuba

"Treningu epidemia"[27]

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Magdalena Różczka, Jarosław Boberek, Cezary Kwieciński, Agnieszka Babicz, Sasza Reznikow, Tomasz Gregor, Magdalena Smug-Wołek

13 Przepis na ciasto Mama Treflików ma imieniny, Treflinka i Treflik chcą samodzielnie przygotować dla niej

ciasto. Niespodzianka się dzieciom nie udaje. Okazuje się jednak, że mimo niepowodzenia

ich planu, mamusia oraz cała rodzina spędzi radosne chwile przy stole pełnym imieninowych

pyszności.

"Plan to dobra rzecz"

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Joanna Jabłczyńska, Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Robert Słucki – gitara akustyczna

"Życie odbywa się bez planu"

muzyka: Andrzej Krauze

słowa: Piotr Dumała

wykonanie: Joanna Jabłczyńska, Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Magdalena Różczka, Agnieszka Babicz, Sasza Reznikow, Tomasz Gregor, Maria Kozłów-Ratke - skrzypce

III sezon[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł odcinka Opis fabuły odcinka Piosenki w odcinku
1 Kłamstewko Treflik dostaje od mamy odpowiedzialne zadanie: ma dostarczyć misiowi maszyniście prezent dla dziadka, przebywającego w sanatorium. Treflik jest bardzo podekscytowany powierzonym mu zadaniem. Niestety, po drodze zagaduje się ze swoim kolegą Gondusiem i nie dociera na stację o czasie. Ech moje banjo

tekst: Patrycja Wojtkowiak-Skóra, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Sasza Reznikow, Szymon Białek, Karolina Krauze, Andrzej Krauze

Kłamstwo krótkie nóżki ma

tekst: Patrycja Wojtkowiak-Skóra, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz, Szymon Białek, Karolina Krauze, Andrzej Krauze

2 Dziki zachód Treflik zwierza się siostrze i przyjaciołom, że ma ukryte marzenie. Chciałby spotkać Indian. Dzięki czarom Wujcia grupa przyjaciół udaje się na Dziki Zachód. Marzenia Treflika

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz, Tomasz Dziakun, Julia Ziętek, Tomasz Pozorski, Kamila Pietrzak, Szymon Białek, Andrzej Krauze

O czym marzy Treflik?

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Joanna Jabłczyńska, Krzysztof Kowalski, Sasza Reznikow, Grzegorz Pawlak, Szymon Białek, Andrzej Krauze

3 Przyjaźń Treflik buduje domek z klocków. Niestety Treflinka przez przypadek niszczy cały wysiłek, czym złości Treflika. Zaistniałą sytuację próbuje załagodzić Wujcio, jednak chłopiec odgrywa się na nim, mówiąc, że domek, w którym mieszka jest brzydki. Wujcio urażony tym stwierdzeniem postanawia wrócić na swoją planetę. Trefliku, jeśli mnie lubisz

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Cezary Kwieciński, Kamila Pietrzak, Andrzej Krauze

Mieć przyjaciela

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Cezary Kwieciński, Andrzej Krauze

4 Duch Dzieci udają się do domu Cioci, aby przynieść jej latającą miotłę. Docierając na miejsce, odkrywają przerażające sytuacje, które dzieją się w domu Cioci. Rano wstawać

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Andrzej Krauze

Duszek jestem

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Agnieszka Babicz, Andrzej Krauze

5 Gra Tatuś, nie chcąc grać samemu w kółko i krzyżyk. Konstruuje specjalną maszynę. Cieszy się ona dużo popularnością wśród przyjaciół Treflików. O jej sławie słyszano również na innych planetach. Nie znoszący porażek Lord Wiader przylatuje specjalnie, aby się z nią zmierzyć. Maszyna

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Jarosław Boberek, Agnieszka Babicz, Sasza Reznikow, Krystyna Tkacz, Tomasz Gregor, Kamil Pękała, Karolina Krauze, Andrzej Krauze

Gra się liczy

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Cezary Kwieciński, Agnieszka Babicz, Sasza Reznikow, Krystyna Tkacz, Tomasz Gregor, Kamil Pękała, Karolina Krauze, Andrzej Krauze

6 Śmieci Dzieci po zabawie nie sprzątają nagromadzonych śmieci. Odwlekają wykonanie tego zadania, aż śmieci dowodzone przez plastikową torbę przejmują władzę nad parkiem. Niestety, zarówno czary Wujcia, jak i Cioci nie rozwiązują problemu. Do boju śmieci

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz – Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Jarosław Boberek, Krystyna Tkacz, Sasza Reznikow, Kamil Pękala, Anita Rywalska - Sosnowska, Lucjan Sierpowicz, Andrzej Krauze

Zakładajmy rękawice

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz – Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Jarosław Boberek, Krystyna Tkacz, Sasza Reznikow, Kamil Pękala, Anita Rywalska – Sosnowska, Aleksandra Meller, Lucjan Sierpowicz, Andrzej Krauze

7 Syrenka Tatuś w swojej pracowni buduje połączenie z oceanem. Wyskakuje z niego Syrena Bożena, która chce zamieszkać z Treflikami, oferując im w zamian swój śpiew. Jednak syrenka śpiewa bardzo głośno i niezbyt czysto. Kiedy noc ciemna

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Kamil Pękała, Andrzej Krauze

Smutki, smuteczki

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Anita Rywalska- Sosnowska, Andrzej Krauze

8 Oj boli! Dzieci bawią się w berka, w trakcie zabawy Treflik upada, raniąc sobie kolano. W ferworze zabawy zupełnie tego nie zauważa. Dopiero po powrocie do domu dostrzega ranę, twierdzi, że bardzo go boli i wpada w histerię. Berek

tekst: Bartosz Wierzbięta, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz – Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Jarosław Boberek, Aleksandra Meller, Andrzej Krauze

Boli

tekst: Bartosz Wierzbięta, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz – Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Cezary Kwieciński, Andrzej Krauze

9 Smog Treflinki podczas obiadu dostrzegają, że za oknem unosi się smog. Postanawiają sprawdzić, co jest jego źródłem. Mgła

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Jarosław Boberek, Andrzej Krauze

Czyste powietrze

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Joanna Jabłczyńska, Andrzej Krauze

10 Fortepian Treflik wygrywa na loterii fortepian. Jest bardzo podekscytowany tym, że otrzymał taką nagrodę. Jednak żeby zagrać koncert jest przed nim ciężka praca. Ach te nutki

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Anita Rywalska – Sosnowska, Joanna Jabłczyńska, Magdalena Różczka, Jarosław Boberek, Agnieszka Babicz, Sasza Reznikow

Tomasz Diakun – skrzypce, Julia Ziętek – skrzypce, Tomasz Pozorski – altówka, Kamila Pietrzak – wiolonczela, Andrzej Krauze

Sukces

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Krystyna Tkacz (Ciotka)

11 Kwiat paproci Dzieci wpadają na ryzykowny pomysł. Postawiają w nocy wybrać się do lasu w poszukiwaniu kwiatu paproci, który rzekomo ma przynieść im szczęście. Wujcio uważa, że to zbyt niebezpieczne. Koniczynka

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Joanna Jabłczyńska, Tomasz Diakun, Tomasz Pozorski, Karolina Krauze, Andrzej Krauze

Słodka rodzina

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz, Joanna Jabłczyńska, Kamil Pękala, Karolina Krauze, Andrzej Krauze

12 Perełka Treflinka przez nieuwagę upuszcza do oceanu perełkę, która była prezentem dla babci. Wraz z Wujciem postanawiają ją odzyskać. Perełka

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Joanna Jabłczyńska, Andrzej Krauze

Prezent

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Katarzyna Wojasińska, Andrzej Krauze

13 Obcy Dzieci w parku spotykają stworzenie, którego wygląd i zachowanie znacznie odbiega od innych. Postanawiają się z nim zaprzyjaźnić. Obcy jednak dziwnie się zachowuje. Cuda opowiada

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz – Mazurkiewicz, Aleksandra Meller, Andrzej Krauze

Różności

tekst: Julia Opawska, muzyka: Andrzej Krauze, wykonanie: Karolina Trębacz – Mazurkiewicz, Cezary Kwieciński, Aleksandra Meller, Szymon Białek, Andrzej Krauze

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. ‘Rodzina Treflików’ – pierwsza taka polska animacja z Jabłczyńską i Boberkiem w rolach głównych [dostęp 2016-07-26] (pol.).
 2. Marek Skrobecki | Twórca | Culture.pl [dostęp 2016-07-26].
 3. The Treflik Family (TV Series 2016–).
 4. Kabaret Starszych Panów dla dzieci, www.sfp.org.pl [dostęp 2016-07-26].
 5. t, Rodzina Treflików – bohaterowie nowego polskiego serialu dla dzieci, www.gdyniarodzinna.pl [dostęp 2016-07-26].
 6. Tęcza – piosenka z serialu Rodzina Treflików. Rodzina Treflików
 7. Naleśniki – piosenka z serialu Rodzina Treflików. Rodzina Treflików
 8. Żywa woda – piosenka z serialu Rodzina Treflików. Rodzina Treflików
 9. Pajączek – piosenka z serialu Rodzina Treflików. Rodzina Treflików
 10. "Druty moje druty" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-10-29.
 11. "Serce Robobota" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-12-03.
 12. "Kot" piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-12-25.
 13. "Król" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-12-12.
 14. "Dzień Kury" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-11-02.
 15. "Tatuś chory" piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-12-29.
 16. "Cip Cip" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-12-06.
 17. "Zgubić coś" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-12-20.
 18. "Urodziny Ciotki" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-11-15.
 19. "Pokłóciliśmy się o nic" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-11-10.
 20. "Treflik odnaleziony" piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2018-01-18.
 21. "Treflik Mały" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-12-01.
 22. "Huśtawka" piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2018-01-07.
 23. "Jaro śpiewa" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-12-09.
 24. "Domki sprzedaje" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-11-05.
 25. "Pani Kura" piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2018-01-11.
 26. "Na fitnesie" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-11-19.
 27. "Treningu epidemia" - piosenka z serialu RODZINA TREFLIKÓW. Rodzina Treflików - Kanał Oficjalny 2017-12-16.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]